Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Aleksandar Atanasijević odchodzi z PGE Skry

Aleksandar Atanasijević odchodzi z PGE Skry

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kolejne pożegnanie w bełchatowskim klubie. Z końcem sezonu 2022/2023 Aleksandar Atanasijević odchodzi z PGE Skry. Serbski atakujący opuszcza Bełchatów po rozegraniu w żółto-czarnych barwach 101 meczów ligowych. 

Aleksandar Atanasijević trafił do PGE Skry w 2011 r. z Partizana Belgrad. Miał wtedy 20 lat i był uznawany za ogromny talent serbskiej siatkówki – był mistrzem swojego kraju w barwach Partizana, latem 2011 r. wywalczył z kadrą juniorów brąz mistrzostw świata i został najlepiej punktującym zawodnikiem tej imprezy, a później pojechał z reprezentacją seniorów na mistrzostwa Europy, które Serbia wygrała, ale młody Atanasijević był wówczas atakującym nr 3 w drużynie narodowej.W Bełchatowie Aleks miał być przede wszystkim zmiennikiem Mariusza Wlazłego. W PlusLidze zadebiutował już w pierwszym spotkaniu sezonu 2011/2012 z Lotosem Trefl Gdańsk – pojawił się wtedy na placu gry na kilka minut w pierwszym secie i zdobył 2 punkty. Z czasem zaczął grać więcej, a podstawowym atakującym PGE Skry był w sezonie 2012/2013, kiedy trener Jacek Nawrocki zdecydował się na ryzykowny manewr i… przestawił Mariusza Wlazłego na przyjęcie. Właśnie w sezonie 2012/2013 Atanasijević w meczu z Asseco Resovią zanotował swój najlepszy pod względem liczby punktów występ w PGE Skrze – zdobył wówczas łącznie 31 „oczek”: 26 z ataku i 5 bezpośrednio z zagrywki.

W maju 2013 r. ogłoszono odejście Atanasijevicia z Bełchatowa – jego statystyki zatrzymały się wówczas na 39 meczach w PlusLidze. Łącznie, w trakcie swojego pierwszego pobytu w PGE Skrze Atanasijević wywalczył z klubem wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski, srebrny medal Ligi Mistrzów oraz brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata.

Serb trafił do Sir Safety Perugia, w którym spędził osiem kolejnych sezonów. W maju 2021 r. wrócił jednak do Bełchatowa i od tego czasu był podstawowym atakującym PGE Skry – łącznie spędził w Bełchatowie cztery sezony, w trakcie których rozegrał w lidze 101 meczów. Zdobył w nich aż 1364 punkty.

Po wypełnieniu kontraktu z końcem sezonu 2022/2023 Aleksandar Atanasijević odchodzi z PGE Skry Bełchatów

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę