Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bułgarskie wzmocnienie w Bogdance LUK Lublin

Bułgarskie wzmocnienie w Bogdance LUK Lublin

Aleks Grozdanow nowym środkowym Bogdanki LUK Lublin. Zdolny Bułgar przez lata zbierał doświadczenia we włoskiej ekstraklasie. Teraz czas na nowe wyzwania bowiem 26-latek w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy drużyny ze stolicy województwa lubelskiego. Biorąc pod uwagę CV zawodnika, będzie on dużym wsparciem nie tylko w rozgrywkach krajowych, ale także europejskich.

całkowicie nowy kierunek

Z ziemi włoskiej do Polski, taki kierunek obrał Aleks Grazdanow na nadchodzący sezon 2024/2025. 26-letni środkowy z wyjątkiem krótkiego epizodu belgijskiego, od lat z powodzeniem gra we włoskiej Serie A. Ostatnie dwa sezony spędził w drużynie z Werony. Wcześniej reprezentował barwy Vero Volley Monza, sięgając z zespołem w 2022 roku po puchar CEV. W swoim CV siatkarz może pochwalić się również tytułem mistrza Belgii (z VC Maaseik) oraz Pucharem Bułgarii. Grozdanow z reprezentacją Bułgarii zdobył także srebro na olimpijskim festiwalu młodzieży Europy w 2016 roku, a także złoto Memoriału im. Huberta Wagnera w kolejnym roku.

Znakomite statystyki bloku Aleksa czasem sprawiają, że trudniej zwrócić uwagę na jego kapitalny atak, w którym czerpie obficie z dynamiki i warunków fizycznych. W bloku imponuje intuicją. Wiemy, że Aleks jest gotowy dzielić się z nami całym bogactwem swojej wszechstronności. Wierzymy, że stwarzając mu odpowiednie warunki do rozwoju, zyskamy nieoceniony kapitał na walkę o najwyższe cele w PlusLidze i w Europejskich Pucharach – powiedział Maciej Krzaczek, wiceprezes BOGDANKI LUK Lublin.

W minionym sezonie Bułgar w szeregach klubu z Werony zajął 5. miejsce we włoskiej ekstraklasie, choć jego drużyna po rundzie zasadniczej zajmowała 7. lokatę. Tegoroczną Ligę Narodów rozpoczął jako kapitan reprezentacji Bułgarii, dla której w ośmiu meczach zdobył 59 punktów.

Bogdanka LUK Lublin nie kryje wysokich ambicji. Ubiegłoroczną kampanię lublinianie zakończyli na wysokim 5. miejscu. Historyczny sezon stał się faktem, a zespół ze stolicy województwa lubelskiego zadebiutuje w przyszłym roku w europejskich pucharach. To poważne wyzwanie, jednak klub powinien być na nie przygotowany, biorąc pod uwagę to, jak odważnie rozpycha się na rynku transferowym i w jaki sposób przedstawiane są kolejne plany na rozwój drużyny.

Zobacz również:

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: BOGDANKA LUK Lublin

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved