Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alberto Giuliani: Nasz cel – zagrać mecz na wysokim poziomie

Alberto Giuliani: Nasz cel – zagrać mecz na wysokim poziomie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Słowenii po zwycięstwie 3:0 z kadrą Czech w ćwierćfinale mistrzostw Europy siatkarzy awansowała do półfinału, w którym zagra z Polską. Na europejskim turnieju w 2019 roku na tym samym etapie rozgrywek w starciu tych ekip lepsi okazali się Słoweńcy. – To bardzo silny przeciwnik i zawsze trzeba się wznieść na wyżyny, żeby was pokonać. Taki jest nasz cel – zagrać mecz na wysokim poziomie – zapowiedział trener słoweńskiej kadry Alberto Giuliani.

Prowadzi pan Słoweńców od 2019 roku. Co się zmieniło przez ten czas?Alberto Giuliani: – Znamy się coraz lepiej z zawodnikami. Oni wiedzą, czego się spodziewać po mnie, a ja czego oczekiwać od nich. Dzięki temu dużo łatwiej jest nam doskonalić taktykę. Dodatkowo przez ostatni sezon pracowałem w Asseco Resovii z Klemenem Cebuljem, który mocno poprawił się w przyjęciu, bo atak i zagrywka zawsze były u niego na wysokim poziomie. To są te detale, które doskonalone, przekładają się później na rezultaty.

W Asseco Resovii pracuje pan także Fabiana Drzyzgę. Znajomość rozgrywającego półfinałowych rywali może pomóc?
– Nie sądzę, by Fabian grał podobnie jak w Resovii, bo każda drużyna to oddzielna historia i ma swoją taktykę. Pół żartem mogę powiedzieć, że nie jestem do końca zadowolony, że gramy z Polską. W końcu to bardzo silny przeciwnik i zawsze trzeba się wznieść na wyżyny, żeby was pokonać. Taki jest nasz cel – zagrać mecz na wysokim poziomie. Ale uwielbiam wasz kraj, tutejszą atmosferę, która w Katowicach na pewno będzie gorąca dzięki kibicom.

Środkowy pana kadry – Alen Pajenk jako czołowe postaci polskiej drużyny wskazywał Wilfredo Leona i Bartosza Kurka, którego prowadził pan we włoskiej Maceracie. Ktoś jeszcze może wam zagrozić?
Nie lubię wskazywać konkretnych zawodników. Wiadomo, że Kurek i Leon dominują w ataku i zagrywce, ale są też inni mający sporo walorów. Myślę, że Polska ma najmocniejszych zawodników na świecie i nie twierdzę tak tylko dlatego, że pracuję w PlusLidze. Choć to też nie oznacza, że zawsze będziecie wygrywać. Poziom dzisiejszej siatkówki się zmienił. W czwórce mistrzostw Europy nie już mistrzów i wicemistrzów olimpijskich – Rosji i Francji, bo nie da się dominować na wszystkich frontach. W poprzednich dekadach najpierw mieliśmy dominację Włochów, później Brazylijczyków, którzy wygrywali wszystko po kolei. Teraz to się zmienia i nie ma jednego dominatora. Nie tylko poziom wzrósł, ale też potrzeba sporo szczęścia i wiele kwestii musi się zgrać: warunki fizyczne, mentalność, aspekty techniczne. Na pewno obecna rywalizacja jest atrakcyjniejsza dla kibiców.

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę