Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Alba Blaj rywalem Budowlanych w ćwierćfinale Pucharu CEV

Alba Blaj rywalem Budowlanych w ćwierćfinale Pucharu CEV

Mecze play-off wyłoniły trzech z czterech ćwierćfinalistów Pucharu CEV siatkarek. Na rozstrzygnięcie w parze e-work Busto Arsizio – THY Stambuł musimy poczekać do przyszłego tygodnia. Poznaliśmy również cztery zespoły, które do ćwierćfinału Pucharu CEV trafią z Ligi Mistrzów. Jeden z nich, rumuński Alba Blaj, będzie rywalem Budowlanych Łódź w walce o awans do półfinału.

Zespół Budowlanych Łódź nie miał zbyt wielu problemów z pokonaniem belgijskiej przeszkody w fazie play-off Pucharu CEV siatkarek. Podopieczne trenera Macieja Biernata po raz drugi w trzech setach uporały się z VDK Gent i pewnie awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. MVP rewanżu rozgrywanego w łódzkiej Sport Arenie została Julia Kąkol. Więcej o tym meczu TUTAJ.

Awans do ćwierćfinału uzyskały również drużyny Savino Del Bene Scandicci oraz Olympiakosu Pireus. Włoski zespół po wygranej we własnej hali 3:2 z Palmbergiem Schwerin na wyjeździe nie stracił nawet seta i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy. Świetny mecz rozegrała Jekaterina Antropowa, która zdobyła dla zwycięskiej drużyny 24 punkty. 14 punktów na swoim koncie miała Ting Zhu. W drużynie gospodyń wyróżniała się Lindsey Ruddins (19 pkt.). Olympiakos po wygranej 3:0 we własnej hali z Duklą już po dwóch setach rewanżu w Libercu był pewny awansu. Wprawdzie gospodynie wygrały trzeciego seta, jednak ostatecznie musiały uznać wyższość greckiego zespołu i przegrały cały mecz 1:3.

O tym, kto jeszcze jako czwarty awansuje do ćwierćfinału, zadecyduje mecz w Stambule, w którym THY podejmować będzie e-work Busto Arsizio. Mecz został przełożony na środę, 15 lutego.

Poznaliśmy również cztery drużyny, które zajęły trzecie miejsca w swoich grupach Ligi Mistrzyń i przenoszą się do ćwierćfinału Pucharu CEV. I tak Alba Blaj zagra w ćwierćfinale z Budowlanymi Łódź, CSM Targoviste będzie ćwierćfinałowym rywalem Olympiakosu, SC Poczdam rywalizować będzie z Savino Del Bene Scandicci a Volley Mulhouse Alzace czeka na zwycięzcę dwumeczu pomiędzy THY Stambuł i e-work Busto Arsizio.