Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Akademicy z Olsztyna znowu trenują

Akademicy z Olsztyna znowu trenują

fot. Indykpol AZS Olsztyn

Po dokładnie czterech miesiącach od ostatniego meczu (26 marca), siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powrócili do zajęć. W poniedziałek, 26 lipca, drużyna pod wodzą Marco Bonitty rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi.

Na początku przygotowań siatkarze przeszli badanie funkcjonalne oraz zostały zebrane podstawowe pomiary, takie jak: tkanka tłuszczowa, wzrost czy waga. – Sprawdzamy, w jakiej formie zawodnicy wrócili po wakacjach. Patrzymy, jak ich ciała są przygotowane do ciężkich treningów i nad czym trzeba się skupić w najbliższych dniach. Przez pierwsze dni w planach mamy zajęcia na siłowni czy basenie – mówi Grzegorz Krzan, trener przygotowania fizycznego Indykpolu AZS Olsztyn.Pierwszy trening z piłkami był dość nietypowy, bowiem akademicy spotkali się na piaszczystych boiskach CRS Ukiel. W najbliższych dniach siatkarze kilkukrotnie spotkają się w tym miejscu. Drużyna będzie także trenować na obiektach własnych w Olsztynie.

Choć tempo pierwszego treningu było intensywne, to bardzo mi ono odpowiadało. Czas na pracę, więc nie ma mowy o taryfie ulgowej – wakacji było aż nadto w tym roku. Cieszę się, że już od początku wzięliśmy się do pracy – przyznaje Jan Firlej, rozgrywający akademików.

Pierwszym „sprawdzianem” dla drużyny z Kortowa będzie bowiem turniej PreZero Grand Prix PLS, który zostanie rozegrany w Krakowie (5-8 sierpnia). Zawodnicy z Kortowa rozegrają spotkania sparingowe z m.in. Treflem Gdańsk, Cerrad Enea Czarnymi Radom czy Asseco Resovią Rzeszów.

Plan przygotowań Indykpolu AZS Olsztyn:

5 – 8 sierpnia 2021 (czwartek – niedziela)
PreZero Grand Prix PLS w Krakowie

3 – 4 września 2021 (piątek – sobota)
Spotkania towarzyskie z Treflem Gdańsk (Elbląg)

10 – 12 września 2021 (piątek – niedziela)
Turniej Partnerstwa Regionalnego – Radom/Kozienice (udział m.in. Cerradu Enea Czarnych Radom)

18 – 19 września 2021 (sobota – niedziela)
XII Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach (z udziałem m.in. Ślepska Malow Suwałki, Trefla Gdańsk)

24 – 26 września 2021 (piątek – niedziela)
Turniej towarzyski w Nowym Dworze Mazowieckim (z udziałem m.in. Asseco Resovii Rzeszów, Trefla Gdańsk i WD Powervolleys Düren – Niemcy)

2 października 2021
Inauguracja PlusLigi z Asseco Resovią Rzeszów w Iławie

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę