Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agnieszka Rabka: Chcemy podtrzymać passę

Agnieszka Rabka: Chcemy podtrzymać passę

fot. SPS Stal Mielec

Siatkarki SPS Stali Mielec znakomicie wystartowały w rozgrywkach I ligi kobiet i po pięciu spotkaniach zajmują bez porażki pierwsze miejsce w tabeli.  –  Jestem przekonana, że lokata w czołowej czwórce rozgrywek jest jak najbardziej w naszym zasięgu – mówi trener zespołu z Mielca Agnieszka Rabka.

Oczywiście chcemy podtrzymać tę passę – mówi Agnieszka Rabka o serii pięciu wygranych z rzędu. – W sporcie trenuje się i gra po to, żeby zwyciężać. Chcemy też prezentować dobrą grę. Cieszymy się z takiej serii. Dodam, że odnieśliśmy również zwycięstwo w Pucharze Polski.Agnieszka Rabka drużynę z Mielca prowadzi od stycznia 2020 roku, ale z tym miastem i klubem była związana wcześniej. Ze Stalą trzykrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski – jeden srebrny i dwa brązowe. W czasie sportowej kariery reprezentowała m.in. dwa czołowe polskie kluby – Muszyniankę Fakro Muszyna oraz Chemika Police i czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium krajowego czempionatu.

Siatkówka w Mielcu ma ogromne tradycje i ma tutaj wielu sympatyków – podkreśla trener. – Kibice cieszą się, że drużyna wróciła na zaplecze TAURON Ligi. W tym sezonie naszym celem jest zajęcie jak najwyższego miejsca. Jestem przekonana, że lokata w czołowej czwórce rozgrywek jest jak najbardziej w naszym zasięgu. Oczywiście ciężko w sytuacji pandemii prognozować przebieg rywalizacji. Mecze są przekładane. Po dziesięciu dniach przerwy w zajęciach powrót do normalnej dyspozycji jest bardzo trudny.

Cztery siatkarki z obecnego klubu SPS Stali Mielec – Katarzyna Bryda, Dominika Mras, Paulina Stroiwąs i Katarzyna Żabińska – grały wcześniej w najwyższej klasie rozgrywkowej. Inne mają doświadczenie w rywalizacji w I lidze kobiet. – Na pewno doświadczenia naszym zawodniczkom nie brakuje. Ale mamy też młode, perspektywiczne siatkarki, jak Łucja Laskowska i Marta Duda, która dopiero od dwóch lat gra na hali. Wcześniej specjalizowała się w siatkówce plażowej i myślę, że będzie wzmocnieniem zespołu – powiedział trener SPS Stali Mielec.

W sobotę zespół z Mielca  podejmie SMS PZPS Szczyrk. Zespoły te już raz spotkały się w tym sezonie. W Pucharze Polski podopieczne trener Rabki pokonały na wyjeździe młode rywalki 3:2.

Niektóre zawodniczki ze Szczyrku, choć są jeszcze uczennicami, mają już spore doświadczenie i wiele potrafią. Potencjał w tym zespole jest bardzo duży. Na pewno będzie to mocny rywal – podkreśliła Agnieszka Rabka.

W tabeli I ligi kobiet SPS Stal Mielec  zgromadziła 12 pkt i wyprzedza Asotrę Płomień Sosnowiec (11) oraz  7R Solną Wieliczka  (9). Wszystkie trzy zespoły rozegrały po pięć spotkań.

źródło: Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved