Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agnieszka Kąkolewska: To był trudny mecz pod względem mentalnym

Agnieszka Kąkolewska: To był trudny mecz pod względem mentalnym

fot. chemik-police

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police w niedzielę odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w TAURON Lidze pokonując BKS Stal Bielsko-Biała 3:0.  – Na pewno był to trudny mecz pod względem mentalnym. Dwa poprzednie przegrałyśmy, potem nie grałyśmy kolejki. Były może jakieś obawy o nastawienie do tego meczu, o skupienie.  Najważniejsze, że się udało – mówiła po spotkaniu Agnieszka Kąkolewska.

Siatkarki Chemika przystępowały do meczu z BKS-em po dwóch porażkach oraz pauzie spowodowanej koronawirusem w zespole z Piły.  – Na pewno był to trudny mecz pod względem mentalnym. Dwa poprzednie przegrałyśmy, potem nie grałyśmy kolejki. Były może jakieś obawy o nastawienie do tego meczu, o skupienie.  Najważniejsze, że się udało – mówiła Agnieszka Kąkolewska. Spotkanie z bielszczankami było  w pełni kontrolowane przez Chemika.  – Dobrze zaczęłyśmy spotkanie, gdzie wcześniej miałyśmy problemy z początkami, nie potrafiłyśmy dobrze wejść w mecz. Cały czas utrzymywałyśmy skupienie i doprowadzałyśmy naszą przewagę do końca – przyznała środkowa.

Agnieszka Kąkolewska nie ukrywała, że odwołanie meczu z pilankami nie ucieszyło mistrzyń Polski.  – Bardzo czekałyśmy na mecz z pilankami. Po dwóch przegranych tie-breakach chciałyśmy w końcu odnieść pierwsze zwycięstwo. Gdy dzień przed meczem się dowiedziałyśmy, że jednak nie jedziemy do Piły, nie byłyśmy zadowolone, ale żyjemy w takich, a nie innych czasach i nie mamy na to wpływu. Fajnie, że w końcu przyszedł mecz, w którym jest to przełamanie i jesteśmy na dobrej drodze  – dodała.

W niedzielę dobrze działał blok Chemika. Podopieczne Ferhata Akbasa zapunktowały tym elementem 12 razy, z czego 6 Kąkolewska. Bielszczanki w sumie blokiem zdobyły 4 punkty.  Generalnie mistrzynie Polski były lepsze pod każdym względem.  – Blok jest elementem, nad którym skupiamy się już od kilku tygodni.  W niedzielę jednak w każdym elemencie zagrałyśmy dobrze. Byłyśmy przygotowane pod względem taktycznym i dobrze skupione – skomentowała Kąkolewska.  Mecz został okupiony jednak kontuzją kolana Wilmy Salas. –  Niestety to są sytuacje, na które nie mamy wpływu. Zobaczymy, jakie będą opnie lekarzy – przyznała.

Teraz przed Chemikiem mecz z ŁKS-em Commercecon Łodź. – ŁKS ma swoje problemy, ale my tam pojedziemy oczywiście z nastawieniem na zwycięstwo – zakończyła reprezentantka Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved