Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agnieszka Bednarek zakończyła siatkarską karierę

Agnieszka Bednarek zakończyła siatkarską karierę

fot. Michał Szymański

Po ponad 15 latach gry na najwyższym poziomie Agnieszka Bednarek zdecydowała się na zakończenie kariery siatkarskiej. Doświadczona środkowa ma na swoim koncie wiele sukcesów, a ostatnie wywalczyła w barwach Grupy Azoty Chemika Police.

Agnieszka Bednarek w wieku 34 lat zdecydowała się na zakończenie swojej przygody z siatkówką. Pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SMS-ie PZPS Sosnowiec, następnie przez kilka sezonów broniła barw PTPS-u Piła, ale jej pasmo sukcesów zaczęło się od przenosin do Muszyny. W szeregach Muszynianki stała się podstawową zawodniczką, a po czterech latach przeniosła się do Chemika Police.Występowała w nim od 2013 roku aż do końca swojej kariery. Na swoim koncie ma aż siedem tytułów mistrza Polski. Najwięcej wywalczonych z drużyną z Polic, ale po pierwszy tytuł sięgnęła w 2011 roku z Muszynianką. Ma także na koncie srebrne i brązowe medale mistrzostw kraju, siedem Pucharów Polski oraz kilka Superpucharów. Również owocny był dla niej ostatni sezon, w którym zdobyła potrójną koronę w kraju z Chemikiem.

Zapisała się również w historii europejskich pucharów, bowiem z zespołem prowadzonym przez Bogdana Serwińskiego wygrała Puchar CEV, w finale ogrywając utytułowane Fenerbahce Stambuł. Ten sukces miała okazję powtórzyć w minionym sezonie, w którym wraz z zespołem prowadzonym przez Ferhata Akbasa dotarła do półfinału Pucharu VCEV, ale pandemia koronawirusa przerwała te rozgrywki i uniemożliwiła ich dokończenie.

W ostatnich latach Agnieszka Bednarek miała trochę problemów zdrowotnych, nie była też podstawową środkową Chemika, ale i tak była ważną częścią polickiego zespołu. Wcześniej grała także w reprezentacji Polski, z którą w 2009 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Na koncie ma również srebrny krążek igrzysk europejskich, które odbyły się w Baku w 2015 roku. – Poczułam, że to odpowiedni moment. Siatkówka w życiu dała mi bardzo dużo, była to niesamowita przygoda. Teraz czas na nowy rozdział, którym jestem bardzo podekscytowana. Mam masę pomysłów, momentami aż za dużo. Daję sobie czas na odpoczynek, złapanie dystansu, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie planuję zostać przy pracy w siatkówce – przyznała zawodniczka.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON ligi na sezon 2020/2021

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę