Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AGH, Avia i Lechia sprawdziły swoją formę

AGH, Avia i Lechia sprawdziły swoją formę

Zespoły przygotowują się do kolejnego sezonu. AZS AGH Kraków sprawdzał swoją obecną formę na tle drugoligowego MCKiS-u Jaworzno. Podopieczni trenera Kubackiego dwukrotnie triumfowali 4:1. Pierwszy z dwóch dwumeczów rozegrały Polski Cukier Avia Świdnik i Lechia Tomaszów Mazowiecki. W obu spotkaniach lepsi okazali się świdniczanie. Rozpoczęcie sezonu w I lidze mężczyzn zaplanowano na 17 września.

MCKiS Jaworzno przygotowując się do kolejnego sezonu w II lidze mężczyzn sprawdza swoją formę na tle zespołów z wyższych szczebli rozgrywkowych. Po remisie z BBTS-em jaworznianie rozegrali dwa sparingi z AZS-em AGH Kraków.

W pierwszym spotkaniu we własnej hali MCKiS uległ krakowianom 1:4. Pierwsze dwa sety padły łupem AGH do 23 i 22. Znacznie więcej emocji było w trzeciej odsłonie, jednak po walce na przewagi ponownie lepsi okazali się podopieczni trenera Kubackiego (29:27). Dopiero w czwartej partii skutecznie do głosu doszedł MCKiS, wygrywając do 19. Ostatnia partia grana była do 15 a gospodarze zdobyli w niej 11 punktów. Najwięcej oczek dla MCKiS-u zdobył Karol Brończyk (19), po 9 punktów dołożyli Patryk Strzeżek i Dominik Bąk.

Dzień później odbył się rewanżowy mecz w Krakowie. To spotkanie również zakończyło się wynikiem 4:1 dla AGH. Tym razem pierwsze cztery partie padły łupem pierwszoligowca. W inauguracyjnej partii AGH triumfowało do 19, w kolejnym secie do rozstrzygnięcia potrzebna była walka na przewagi (27:25). W dwóch następnych odsłonach MCKiS zdobywał kolejno 21 i 22 punkty. Dopiero w tie-breaku ze zwycięstwa cieszyli się jaworznianie, którzy triumfowali 15:13. Tym razem liderem drugoligowca był Patryk Strzeżek, który zdobył 18 punktów.

Dwa dwumecze zaplanowali na koniec sierpnia trenerzy Avii i Lechii. W ostatnich dniach odbyły się dwa mecze w Świdniku, a już 30 i 31 sierpnia rozegrane zostaną dwa kolejne, tym razem w Tomaszowie Mazowieckim. W pierwszym spotkaniu pomiędzy Polskim Cukrem Avią Świdnik a Lechią Tomaszów Mazowiecki drużyny rozegrały pięć setów do 25 punktów każdy. Cały mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2 (25:20, 20:25, 25:17, 25:21, 22:25). Drugie spotkanie trwało cztery sety. Pierwsze dwa padły łupem świdniczan kolejno do 20 i 22. W trzeciej partii podopieczni trenera Mielnika wygrali do 19. Tomaszowianie nie zdołali pójść za ciosem, czwarta odsłona ponownie należała do Avii (25:17). Tym samym ponownie w całym meczu lepsi byli siatkarze prowadzeni przez Witolda Chwastyniaka.

źródło: Avia Świdnik - Facebook, MCKiS Jaworzno - Facebook, opr. własne