Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AGH, Avia i Lechia sprawdziły swoją formę

AGH, Avia i Lechia sprawdziły swoją formę

fot. FIVB

Zespoły przygotowują się do kolejnego sezonu. AZS AGH Kraków sprawdzał swoją obecną formę na tle drugoligowego MCKiS-u Jaworzno. Podopieczni trenera Kubackiego dwukrotnie triumfowali 4:1. Pierwszy z dwóch dwumeczów rozegrały Polski Cukier Avia Świdnik i Lechia Tomaszów Mazowiecki. W obu spotkaniach lepsi okazali się świdniczanie. Rozpoczęcie sezonu w I lidze mężczyzn zaplanowano na 17 września.

MCKiS Jaworzno przygotowując się do kolejnego sezonu w II lidze mężczyzn sprawdza swoją formę na tle zespołów z wyższych szczebli rozgrywkowych. Po remisie z BBTS-em jaworznianie rozegrali dwa sparingi z AZS-em AGH Kraków.W pierwszym spotkaniu we własnej hali MCKiS uległ krakowianom 1:4. Pierwsze dwa sety padły łupem AGH do 23 i 22. Znacznie więcej emocji było w trzeciej odsłonie, jednak po walce na przewagi ponownie lepsi okazali się podopieczni trenera Kubackiego (29:27). Dopiero w czwartej partii skutecznie do głosu doszedł MCKiS, wygrywając do 19. Ostatnia partia grana była do 15 a gospodarze zdobyli w niej 11 punktów. Najwięcej oczek dla MCKiS-u zdobył Karol Brończyk (19), po 9 punktów dołożyli Patryk Strzeżek i Dominik Bąk.

Dzień później odbył się rewanżowy mecz w Krakowie. To spotkanie również zakończyło się wynikiem 4:1 dla AGH. Tym razem pierwsze cztery partie padły łupem pierwszoligowca. W inauguracyjnej partii AGH triumfowało do 19, w kolejnym secie do rozstrzygnięcia potrzebna była walka na przewagi (27:25). W dwóch następnych odsłonach MCKiS zdobywał kolejno 21 i 22 punkty. Dopiero w tie-breaku ze zwycięstwa cieszyli się jaworznianie, którzy triumfowali 15:13. Tym razem liderem drugoligowca był Patryk Strzeżek, który zdobył 18 punktów.

Dwa dwumecze zaplanowali na koniec sierpnia trenerzy Avii i Lechii. W ostatnich dniach odbyły się dwa mecze w Świdniku, a już 30 i 31 sierpnia rozegrane zostaną dwa kolejne, tym razem w Tomaszowie Mazowieckim. W pierwszym spotkaniu pomiędzy Polskim Cukrem Avią Świdnik a Lechią Tomaszów Mazowiecki drużyny rozegrały pięć setów do 25 punktów każdy. Cały mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2 (25:20, 20:25, 25:17, 25:21, 22:25). Drugie spotkanie trwało cztery sety. Pierwsze dwa padły łupem świdniczan kolejno do 20 i 22. W trzeciej partii podopieczni trenera Mielnika wygrali do 19. Tomaszowianie nie zdołali pójść za ciosem, czwarta odsłona ponownie należała do Avii (25:17). Tym samym ponownie w całym meczu lepsi byli siatkarze prowadzeni przez Witolda Chwastyniaka.

źródło: Avia Świdnik - Facebook, MCKiS Jaworzno - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę