Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agata Witkowska: Jestem przekonana, że stać nas na udział w play-off

Agata Witkowska: Jestem przekonana, że stać nas na udział w play-off

fot. lsk.pls.pl

– Mam nadzieje, że dostarczymy kibicom jeszcze więcej radości i satysfakcji. Jestem przekonana, że stać nas na udział w play-off, jednak boisko weryfikuje wszystko – mówi libero Radomki Radom, Agata Witkowska, która przedłużyła umowę z klubem na kolejny sezon. – Mam nadzieję, że uda mi się dojść do jak najlepszej dyspozycji pod wodzą włoskiego szkoleniowca – dodaje.

Dlaczego zdecydowałaś się przedłużyć kontrakt z E.leclerc Radomką Radom?Agata Witkowska:Konkretna i szybka propozycja od władz klubu oraz perspektywy pracy z włoskim trenerem – to były dwa główne powody, które przesądziły o mojej decyzji.

Twój poprzedni sezon w naszych barwach był powrotem do gry po urlopie macierzyńskim. Jak radzisz sobie łącząc wychowanie dziecka z treningami/grą?

– Myślałam, że będzie trudniej. Jednak dobra organizacja i odpowiednia logistyka w opiece nad dzieckiem spowodowały, że z powodzeniem mogłam łączyć sport z obowiązkami mamy.

Jak wspominasz poprzedni sezon w Radomiu? Pytam o wszystko, o Radom, o drużynę, klub, cały sezon?

– Mam nadzieje, że sezon 2020/2021 skończy się dla nas pomyślniej niż ten ostatni. Jeżeli chodzi o aspekty poza sportowe, to mogę mówić o mieście w samych superlatywach. Zaskoczyła mnie dość duża powierzchnia terenów zielonych oraz urokliwy główny deptak znajdujący się na ul. Żeromskiego. Poza tym mam wrażenie, że wszędzie jest blisko i w mieście nie ma korków – to pewnie złudny efekt przeprowadzki z większej aglomeracji, jakim jest Trójmiasto.

Twoja gra była bardzo dobra (9 miejsce wśród przyjmujących w całej Lidze). Nad czym musi pracować Agata Witkowska, żeby być numerem 1 w Polsce?

– Nie jestem zwolenniczką grania dla statystyk jednak wiem, że są one nierozłączne w siatkówce. Mecze wygrywa się zespołowością, a nie indywidualnością. A nad czym muszę pracować, aby być nr 1? Po przerwie związanej z szybszym zakończeniem sezonu będę musiała pracować nad każdym elementem gry, a w szczególności nad poprawnym czuciem piłki.

Jakie są twoje przewidywania na nadchodzący sezon? Jak będzie wyglądała E.Leclerc Radomka Radom w sezonie 2020/2021?

– Mam nadzieje, że dostarczymy kibicom jeszcze więcej radości i satysfakcji. Jestem przekonana, że stać nas na udział w play-off, jednak boisko weryfikuje wszystko. Jeżeli chodzi o moją osobę, to nadal chcę się rozwijać siatkarsko i mam nadzieję, że uda mi się dojść do jak najlepszej dyspozycji pod wodzą włoskiego szkoleniowca.

źródło: radomka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved