Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Agata Skiba: Nie wyobrażam sobie meczów bez kibiców

Agata Skiba: Nie wyobrażam sobie meczów bez kibiców

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Kolejna zawodniczka, która również i w przyszłym sezonie będzie bronić barw AZS Politechniki Śląskiej Gliwice to Agata Skiba. Kapitan drużyny chce grać w Gliwicach, choć była kuszona przez inne kluby.

Miałam inne propozycje z 1 ligi, natomiast zdecydowałam się zostać w Gliwicach, bo tu czuje się tutaj bardzo dobrze. Miasto jest zadbane, czyste, dużo w nim zieleni. Ludzie są bardzo przyjaźni i ciągle uśmiechnięci. Jest to idealne miejsce do życia. Istotnie jednak dla mnie było też to, że w w zespole zostaje kilka dziewczyn z zeszłego sezonu z którymi bardzo się zżyłam – mówi siatkarka.W I lidze kobiet udało się dokończyć rundę zasadniczą i na tej podstawie ustalono końcową kolejność. Akademiczki zakończyły sezon na siódmej lokacie. – Miejsce po rundzie zasadniczej jest satysfakcjonujące patrząc przez pryzmat całego sezonu i ostatnich spotkań, gdzie do końca biłyśmy się o to, by zagrać w  play-off. Niestety sezon został przedwcześnie zakończony, ale w tej sytuacji była to jedyna rozsądna decyzja – zaznacza Skiba.

Play-off rządzą się  swoimi prawami, co pokazał poprzedni sezon, kiedy to drużyna z niższego miejsca wywalczyła awans do LSK. Epidemia uniemożliwiła jednak zmagania w tej fazie rozgrywek. – Bardzo żałuję, że nie mogłyśmy przystąpić do play-off. Myślę, że mogłyśmy co najmniej napsuć trochę krwi wyżej notowanym zespołom i możliwe, że sprawić jakaś niespodziankę – ocenia przyjmująca.

Ostatni mecz Akademiczki rozegrały 7 marca. Od tego momentu nie miały okazji ćwiczyć razem. Wspólne zajęcia mają być wznowione na przełomie lipca i sierpnia. – Nie da się ukryć, że pięciomiesięczna  przerwa na pewno będzie miała wpływ na nasza formę. Jednak myślę, że każdy zdaje sobie sprawę, że należy jak najlepiej wykorzystać ten wolny czas do utrzymania kondycji fizycznej. Jak sama nazwa wskazuje okres przygotowawczy jest od tego żeby jak najlepiej przygotować nas do sezonu i jestem pewna że trener Wojtek Czapla optymalnie wykorzysta ten czas – przekonuje zawodniczka.

W Polsce epidemia koronawirusa hamuje, trudno jednak przewidzieć jak będzie wyglądać sytuacja jesienią. – Mam wielką nadzieję, że najgorszy okres epidemii jest już za nami i nie będzie żadnego powrotu wirusa jesienią. Nie wyobrażam sobie, że mecze mogłyby odbywać się bez kibiców lub liga miałaby być znowu przerwana – zakończyła Agata Skiba.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę