Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adrianna Szady: Mocno przeżywamy porażkę z zespołem z Kalisza

Adrianna Szady: Mocno przeżywamy porażkę z zespołem z Kalisza

Wrocławianki, podbudowane inauguracyjnym spotkaniem, jechały do Kalisza z nadzieją na trzy punkty. Apetyt na zwycięstwo był jeszcze większy po udanych meczach kontrolnych z tą drużyną w okresie przygotowawczym. Ligowy parkiet jednak zweryfikował zamiary dolnośląskich siatkarek. Energa MKS Kalisz wykorzystała atut własnej sali i wygrała 3:1. – Statystyki meczu pokazują, że MKS Kalisz niestety był od nas lepszy w każdym elemencie, a my dodatkowo popełniałyśmy sporo błędów własnych. Na pewno ta porażka zmotywuje nas do dalszej pracy – mówiła rozorywająca wrocławianek Adriana Szady 

Pierwsze akcje spotkania w Kaliszu należały do miejscowych, Natalia Murek pobudziła zespół do gry. Wrocławianki zaczęły gonić wynik (18:18), więc trener rywalek Jacek Pasiński sięgnął po zawodniczki z kwadratu rezerwowych. Własne błędy były niezwykle kosztowne, a te przytrafiły się wrocławiankom w końcówce seta. W drugiej odsłonie role się odwróciły. Tym razem błędy zaczęły popełniać kaliszanki, co skutecznie wykorzystały Dolnoślązaczki (11:4). Wrocławianki już do końca pilnowały wyniku, efektowanie wygrały i wyrównały stan meczu 1 do 1. Po wyrównanym początku seta, miejscowe zaliczyły serię punktową (od 5:5 do 9:5). Wrocławianki walczyły na siatce, dzięki czemu w jednym ustawieniu odrobiły czteropunktową stratę. To było jednak za mało na miejscowe 25:19. Na boisku pozostała Aleksandra Gromadowska, która zdobyła pierwszy punkt w tym secie dla swojego zespołu. Trener Dawid Murek widząc sytuację na boisku (2:7), ponownie desygnował do gry Adriannę Szady.Wrocławianki walczyły co sił, ale lepiej dysponowane tego dnia były gospodynie (20:13). Komplet punktów pozostał w Kaliszu. – Mocno przeżywamy porażkę z zespołem z Kalisza. MKS to przeciwnik, który jest zdecydowanie w naszym zasięgu, co pokazałyśmy już w meczach sparingowych – przyznała po spotkaniu Adrianna Szady. Ligowa presja zweryfikowała  oczekiwania jej ekipy. –  Spotkania towarzyskie charakteryzują się na pewno mniejszą presją, ale to właśnie mecze ligowe są najważniejsze. Statystyki meczu pokazują, że MKS Kalisz niestety był od nas lepszy w każdym elemencie, a my dodatkowo popełniałyśmy sporo błędów własnych – analizowała rozgrywająca.

– Na pewno ta porażka zmotywuje nas do dalszej pracy, bo przed nami kolejny ważny mecz z walecznym zespołem z Bielska-Białej – zapewniła Szady. Siatkarki #VolleyWrocław dobrze czują się na własnym parkiecie. W meczu inauguracyjnym, niesione dopingiem kibiców, sięgnęły po cenne zwycięstwo. W poniedziałek 18. 10 o godzinie 17:30 będą chciały po raz kolejny triumfować w hali Orbita. Po drugiej stronie siatki stanie BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

źródło: #VolleyWrocław

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-10-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę