Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adrianna Muszyńska: Dwa punkty są dla nas bardzo cenne

Adrianna Muszyńska: Dwa punkty są dla nas bardzo cenne

Drużyna UJ CM Solna Wieliczka wygrała mecz rozegrany w ramach 5. kolejki I Ligi Kobiet, w którym zmierzyła się z zespołem Nike Węgrów. Siatkarki z Wieliczki po ciężkich pięciu setach mogły zapisać na swoje konto kolejne cenne punkty i umocnić wysokie miejsce w tabeli. – Cieszę się, że wygrałyśmy to 3:2, bo było naprawdę ciężko – powiedziała Adrianna Muszyńska, atakująca UJ CM Solnej Wieliczki.

Zespół UJ CM Solna Wieliczka ma za sobą dobry początek sezonu. Po rozegranych pięciu meczach znajduje się na trzecim miejscu w tabeli, a na swoim koncie ma tylko jedną przegraną. W ostatnim spotkaniu rozegranym w ramach  5. kolejki wieliczanki zmierzyły się z drużyną Nike Węgrów. Siatkarki z Wieliczki mecz zaczęły od zwycięskiego seta, jednak później coś zaczęło się psuć. Ostatecznie zawodniczkom Solnej Wieliczki udało się doprowadzić do tie-breaka, którego po ciężkiej walce wygrały. – Pierwszy set gładko wygrałyśmy, fajnie to szło, ale od drugiego coś się zepsuło i nie mogłyśmy wybronić się, nie miałyśmy kontry. Jak weszła Magdalena Grabka jakoś to ruszyło. Przeciwniczki miały bardzo dobre przyjęcie, a gdy u nas pojawił się blok to zaczęłyśmy je łapać. Zagrywką nie za bardzo mogłyśmy zrobić krzywdę, ale myślę, że ten blok był kluczowy – powiedziała Adrianna Muszyńska, atakująca Solnej, która po meczu została nagrodzona nagrodą MVP.

Siatkarka z drużyny gospodarzy zwróciła uwagę na trzeci set, który grany był na przewagi. Pojawiło się w nim dużo akcji spornych, a wygrał go zespół gości. – W trzecim secie trochę sędziowie pomogli przeciwniczkom. Tam było bardzo dużo piłek spornych i niestety prawie żadna nie kończyła się na naszą korzyść – powiedziała Muszyńska. – Jak już było 2:1 to pojawiło się trochę niepewności, że skończy się to 3:1 (na korzyść drużyny Nike Węgrów – przyp. red.). Ciężko się zebrać po secie na przewagi, kiedy wynik ucieka w samej końcówce. Pomimo tego zebrałyśmy się w czwartym i piątym secie. Cieszę się, że wygrałyśmy to 3:2, bo było naprawdę ciężko. Dwa punkty są dla nas bardzo cenne – dodała siatkarka.

W kolejnym meczu drużyna z Wieliczki zagra na wyjeździe z zespołem MKS Sokół Mogilno. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę 5 listopada.

źródło: opr. własne, Solna Wieliczka - facebook