Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adrianna Kukulska: Nie mogę doczekać się pierwszych spotkań ligowych

Adrianna Kukulska: Nie mogę doczekać się pierwszych spotkań ligowych

fot. Michał Szymański

Adrianna Kukulska udzieliła obszernego wywiadu mediom klubowym Grota Budowlanych Łódź. Wcześniej opowiedziała między innymi jak zaczęła się jej przygoda z siatkówką i z jakich powodów zdecydowała się w tym sezonie na zmianę klubu. Teraz możemy przeczytać, jak odnajduje się w nowym zespole i mieście.

W jednym z wywiadów nie ukrywałaś radości z łączenia swojej kariery z zainteresowaniami. Możesz rozwinąć ten temat?Cieszę się, że mimo intensywnego trybu sportowego nigdy nie zaniedbałam edukacji. Zawsze pilnie się uczyłam i nie miałam problemu łączyć tego ze sportem. Ukończyłam politologię, a teraz studiuję filologię polską. Nie traktuję tego małostkowo, bo naprawdę sprawia mi to frajdę, a jednocześnie jest to dobra odskocznia od codziennej monotonii. W Tarnowie prowadziłam też program „Wieczór z żyrafą”, byłam prowadzącą i muszę przyznać, że to bardzo ciekawe doświadczenie.

Zdążyłaś się zadomowić w Łodzi? Jak czujesz się w tym mieście?

– Dużo osób narzeka na Łódź. Nie wiem czemu, bo mnie się naprawdę tu podoba. Zwiedziłam już sporo miejsc, i widzę jak to miasto rozwija się pod względem infrastruktury, ale nie tylko. Mam też blisko do domu, więc same plusy.

Przygotowania zaczęliście od treningów na piasku, ponieważ zespół występował w turnieju PreZero. Tobie jako zawodniczce, która cały sezon spędza na hali, ciężko było się przestawić na inne warunki?

– Osobiście bardzo lubię grać na plaży. Zawsze gdzieś pomiędzy sezonami staram się kilka razy potrenować na piasku, bo zauważyłam, że to daje dużo dobrego w kontekście późniejszych przygotowań w hali. Jak dla mnie fajna odmiana treningu, potem na hali człowiek czuje się bardziej skoczny i szybszy.

Turniej w Warszawie był fajną przygodą, nowym doświadczeniem. Czy czujesz lekki niedosyt? Do dalszej gry w turnieju zabrakło wam niewiele.

– Oczywiście, ze pozostał niedosyt. Zasady gry na tym turnieju były dość specyficzne, niektóre drużyny wzmocniły się zawodniczkami plażowymi, dlatego z jednej strony sukces, bo fajnie, że kilka spotkań wygrałyśmy, ale z pewnością mogłyśmy powalczyć dalej. No ale to na hali skupiamy się najbardziej, więc turniej w Warszawie oddzielamy już grubą kreską.

Turniej był jednym z okresów przygotowawczych, ale także okazją do spędzenia czas z nową drużyną. Jak odnajdujesz się w nowym zespole?

– Tak jak już wcześniej wspomniałam, do tej pory byłam szczęściarą i zawsze miałam dobry kontakt z drużyną, dlatego mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie. Dopiero się poznajemy, a czas na pewno wszystko zweryfikuje, ale jeśli chodzi o mnie, to zawsze będę starała się być dobrą koleżanką, która raczej oferuje wsparcie niż wzbudza negatywne emocje.

Do startu rozgrywek ligowych jest jeszcze sporo czasu. Stęskniłaś się za graniem i atmosferą wokół meczu?

– Lubię okres przygotowawczy, bo wtedy wiele rzeczy jest jeszcze niewiadomych, mamy czas na poznanie się i ciężką pracę. Później już dużo się dzieje i czas leci naprawdę szybko, ale trenujemy przede wszystkim aby grać i realizować założone cele, tak więc oczywisty jest fakt, iż nie mogę doczekać się pierwszych spotkań ligowych.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę