Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Adriana Adamek: Przegrałyśmy przez błędy własne

Adriana Adamek: Przegrałyśmy przez błędy własne

fot. Michał Szymański

– Taki wynik wcale nie jest dla nas wielkim rozczarowaniem. Opuszczałyśmy halę z podniesioną głową, bo dałyśmy z siebie wszystko i bardzo doceniamy kolejny wywalczony punkt – zaznaczyła po porażce z Legionovią libero beniaminka Adriana Adamek.

Po raz drugi w tym sezonie pojedynek zespołów z Legionowa i Opola zakończył się tie-breakiem. Tym razem IŁ Capital Legionovia zrewanżowała się jednak beniaminkowi za porażkę z pierwszej rundy. – Mam nadzieję, że już ostatni raz w tym sezonie mierzyliśmy się z Uni. Ten rywal wyjątkowo nam nie leży, dlatego zwycięstwo odniesione w Opolu, nawet mimo utraty punktu, jest dla nas bardzo ważne przede wszystkim pod względem mentalnym – powiedziała rozgrywająca drużyny z Legionowa Alicja Grabka.Mimo że przyjezdne przegrywały już 1:2, a szczególnie trzecia odsłona była bardzo zła w ich wykonaniu, to zdołały się podnieść i odwrócić losy spotkania. – Przysłowiowe szturchnięcie ze strony sztabu szkoleniowego było nam potrzebne do tego, by się obudzić. Jak było widać później, przyniosło ono pozytywny skutek – cieszyła się środkowa Legionovii Aleksandra Gryka.

Gra gospodyń trochę falowała. Źle weszły one w spotkanie, a do gry wróciły dopiero w końcówce drugiej partii. – Dobrze wiedziałyśmy, że zespół z Legionowa bardzo mocno wchodzi w spotkania. Byłyśmy nastawione, że tak będzie również w Opolu i tym samym gotowe na to, by zaczekać na swój moment, w którym to my będziemy w stanie mocniej przycisnąć rywala i na dłużej przejąć inicjatywę – stwierdziła atakująca Uni Anna Bączyńska.

Ostatecznie opolankom nie udało się po raz drugi pokonać podopiecznych Alessandro Chiappiniego, choć w tie-breaku miały na to szansę. – Piątego seta nie przegrałyśmy w głowach, tylko głównie poprzez błędy własne. Generalnie jednak taki wynik wcale nie jest dla nas wielkim rozczarowaniem. Opuszczałyśmy halę z podniesioną głową, bo dałyśmy z siebie wszystko i bardzo doceniamy kolejny wywalczony punkt – zaznaczyła libero beniaminka Adriana Adamek.

Mimo że opolanki wywalczyły punkt, to nie zaprezentowały pełni swoich możliwości. Na dużą liczbę błędów po ich stronie zwrócił uwagę ich trener. – Ten mecz pokazał, że jesteśmy dobrym zespołem, jednak nie było to szczególnie ładne widowisko pod kątem czysto siatkarskim. Popełniliśmy przede wszystkim za dużo błędów, szczególnie w ataku. W tym elemencie nie zaprezentowaliśmy wystarczająco wysokiej jakości, by odnieść zwycięstwo. Jeżeli chodzi o tie-breaka, utknęliśmy tam w dwóch ustawieniach. Co ciekawe, zwykle wcale nie są one dla nas tymi najtrudniejszymi – zakończył szkoleniowiec gospodyń Nicola Vettori. 

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę