Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Adriana Adamek: Jesteśmy pewne siebie

Adriana Adamek: Jesteśmy pewne siebie

fot. bks.bielsko.pl

Opolskie siatkarki idą jak burza. Wygrały 15 ostatnich meczów i patrząc na terminarz – do play-off mogą zawędrować z jeszcze dłuższą serią. Tak dobra gra Wilczyc to także zasługa imponującej gry opolskiej libero, Adriany Adamek. – Jesteśmy pewne siebie, a nasza seria w nas to jeszcze bardziej buduje – podkreśla libero.

22-latka dołączyła do UNI przed obecnym sezonem i okazała się strzałem w „dziesiątkę”. Adriana Adamek nie odpuściła w tym sezonie żadnego meczu i co ważne – także w tych przegranych meczach grała na wysokiej skuteczności w obronie. W 18 meczach tego sezonu przyjmowała na 55% skuteczności, a 30% przyjęć zostało skwalifikowanych jako perfekcyjne.   – Do każdego meczu podchodzimy jednak w ten sam sposób, szczególnie, że najważniejsze spotkania dopiero przed nami. Presja jest elementem tego sportu, ale trzeba sobie z nią po prostu radzić. Jako zespół pomagamy sobie wzajemnie i potrafimy to robić także w trakcie trudniejszych momentów na boisku. To jest nasza główna broń – powiedziała zawodniczka.Opolska siatkarka w tym sezonie przyjęła 356 piłek, popełniając zaledwie 16 błędów. To składa się na 4% błędnych przyjęć, co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich libero z zaplecza ekstraklasy. – Przychodząc do Opola podkreślałam, że jestem tu po to, aby zrobić awans. Jest piękna hala, mamy naprawdę świetne warunki do rozwoju, ale są też ludzie, którzy służą nam pomocą. Z dziewczynami jesteśmy drużyną i też możemy na siebie wzajemnie liczyć. Mamy wszystko, aby doprowadzić do tego, żeby Stegu Arena była domem dla dwóch ekstraklasowych drużyn – dodaje.

Po 18 meczach podopieczne Nicoli Vettoriego mogą pochwalić się bilansem 16 zwycięstw oraz zaledwie dwóch przegranych. To złożyło się na 46 punktów. Warto podkreślić, że drugi SMS Szczyrk ma aż 11 „oczek mniej”. Faza play-off rozpocznie się 21 kwietnia, a UNI które już niemal pewne jest pierwszego miejsca, zmierzy się z czwartym zespołem. Jako zespół rozstawiony Wilczyce pierwszy mecz rozegrają na wyjeździe, a drugi u siebie – tak, aby ewentualny awans świętować na własnym boisku. Po wygraniu pierwszej rundy, od 1 do 12 maja potrwają finały, w których zmierzą się zwycięzcy par (pierwszy z czwartym i drugi z trzecim). Zwycięski zespół wywalczy upragniony awans do ekstraklasy.

źródło: sportoweopole.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę