Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Staszewski: Wszyscy czują w nogach te kilka tygodni

Adrian Staszewski: Wszyscy czują w nogach te kilka tygodni

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od kilku tygodni przygotowują się do sezonu ligowego. O tym, jak wyglądają treningi oraz jakie emocje przyniósł pierwszy mecz sparingowy, opowiada przyjmujący Adrian Staszewski.

Takie przygotowania w każdym klubie wyglądają podobnie. Ten pierwszy okres przedsezonowy jest bardzo trudny – mamy dużo siłowni, podnosimy dużo ciężarów. Na pewno wszyscy czują w nogach te kilka przepracowanych tygodni. Myślę, że po tym czasie jesteśmy silniejsi i wszystko idzie w dobrą stronę – podkreśla zawodnik ZAKSY.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźle mają już pierwszy przedsezonowy sparing za sobą. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia na własnym terenie zmierzyli się drużyną GKS-u Katowice, dla której również było to pierwsze spotkanie kontrolne. Lepsi okazali się gospodarze. Zaplanowana na cztery sety czwartkowa rozgrywka zakończyła się wynikiem 3:1.

Adrian Staszewski nie ukrywa, że brakowało mu sportowych emocji. – Każdy czuje głód siatkówki, każdemu brakowało meczów, emocji. Przerwa była bardzo długa, ale myślę, że każdy starał się dbać o siebie, o swoje ciało. Cieszymy się, że w końcu doszło do pierwszego meczu sparingowego, tym bardziej, że to spotkanie wygraliśmy.

źródło: inf. własna, ZAKSA TV