Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Mihułka: Czujemy się uskrzydleni wygraną w pierwszym meczu

Adrian Mihułka: Czujemy się uskrzydleni wygraną w pierwszym meczu

fot. Sebastian Borowski - tauron1liga.pl

Siatkarze eWinner Gwardii Wrocław są o krok od awansu do czwórki najlepszych zespołów TAURON 1. Ligi po wygranej 3:0 z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Półfinał mogą sobie zapewnić już w najbliższą niedzielę na własnym boisku. – Nie ma mowy o lekceważeniu częstochowian – zapowiedział Adrian Mihułka.

W fazie zasadniczej częstochowianie uplasowali się o jedną pozycję wyżej niż siatkarze Gwardii, jednak w pierwszym meczu ćwierćfinałowym wrocławianie wygrali zaskakująco łatwo. Mimo tego zdają sobie sprawę, że taki scenariusz zapewne nie powtórzy się dwa razy. – Możemy się spodziewać trudniejszego meczu niż w Częstochowie – przyznał libero eWinner Gwardii Wrocław Adrian Mihułka.W Częstochowie podopieczni trenera Marka Lebedewa od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania, pewnie zwyciężyli w trzech setach i są już bardzo blisko awansu do półfinału. Rywalizacja ćwierćfinałowa toczy się do dwóch zwycięstw i wrocławianie mogą sobie zapewnić kolejną rundę już w niedzielę we własnej hali. W fazie zasadniczej w tym sezonie przegrali u siebie tylko trzykrotnie i to z drużynami ze ścisłej czołówki – BKS-em VISŁĄ Bydgoszcz, BBTS-em Bielsko-Biała i LUK Politechniką Lublin. W rewanżowym starciu z Norwidem faworytem będą więc Gwardziści. – Norwid w ostatni czwartek nie miał za wiele do powiedzenia. Zdominowaliśmy ich, narzucając własne warunki gry. Podrażniony rywal we Wrocławiu na pewno będzie chciał się pokazać z lepszej strony. Dodatkowo nie mają nic do stracenia, więc nastawiamy się na sporo ryzyka w grze gości, chociażby w polu serwisowym. Nie ma mowy o lekceważeniu częstochowian. Wiemy, że potrafią grać w siatkówkę, ale czujemy się mocni, dodatkowo uskrzydleni wygraną w pierwszym meczu – powiedział libero ekipy z Wrocławia.

Terminarz fazy play-off jest napięty, pierwsze i drugie spotkanie dzielą zaledwie trzy dni. Jeśli we Wrocławiu górą będzie Norwid, to trzecie, decydujące starcie zostanie rozegrane w czwartek (15 kwietnia) w Częstochowie. – Czekaliśmy od początku sezonu na play-off. Faktycznie gramy co kilka dni, ale uważam, że to dobre rozwiązanie. Nie musimy odliczać cały tydzień do kolejnego grania o stawkę. Kilka treningów, odpowiednie przygotowanie taktyczne i wracamy na boisko, gdzie wszystko rozstrzygamy  – stwierdził Mihułka.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę