Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Kraś: Dobrze czuję się w Norwidzie

Adrian Kraś: Dobrze czuję się w Norwidzie

fot. Marek Osuchowski

– Nie wszystkie pozycję są jeszcze obsadzone. Trener i działacze prowadzą rozmowy z innymi zawodnikami i dopinają formalności – powiedział o kształcie drużyny z Częstochowy Adrian Kraś, rozgrywający, który nadal będzie grał w Exact Systems Norwidzie.

Rozmawialiśmy ostatnio w trakcie rozgrywek poprzedniego sezonu po meczach ze Spałą i Siedlcami, w których Norwid zdobył pięć bardzo ważnych punktów. Jak się później okazało na wagę pozostania w I lidze. Wówczas nie chciałeś podsumowywać sezonu, bo on jeszcze trwał. Zapytam Cię więc jak obecnie oceniasz miniony sezon?Adrian Kraś: – Ostatniego sezonu w wykonaniu naszego zespołu na pewno nie można zaliczyć do udanych. Patrząc jednak na to w jakim dołku byliśmy w grudniu, do tego doszła zmiana trenera, kilka kontuzji, to mimo wszystko cieszę się, że udało nam się podnieś i na spokojnie utrzymać w lidze. Sezon zatem oceniam na ” trzy na szynach”.

Trzeba jednak przyznać, że 11. miejsce to nie był wasz szczyt ambicji? Czego zabrakło do włączenia się w walkę o czołową ósemkę?

– Uważam, że ambicje i sportowy potencjał mieliśmy na wyższą lokatę w tabeli. Na pewno zabrakło kilku oczek w meczach wyjazdowych. U siebie w hali graliśmy przyzwoicie, przy Jasnogórskiej punkty traciły zespołu z czuba tabeli. Na wyjazdach byliśmy jednak zupełnie innym zespołem…

Wróćmy jednak do sedna sprawy. Mamy teraz gorący okres, kluby zaczynają formować swoje zespoły na sezon 2020/21. Ty, jak już wiemy kolejny sezon bronił będziesz barw Norwida. Dlaczego zdecydowałeś się pozostać w Częstochowie?

– Zgadza się, kolejny sezon spędzę w błękitno-granatowej części Częstochowy. Jest to mój kolejny sezon w tym klubie. Dobrze się w nim czuję, jest to świetne miejsce to siatkarskiej pracy, czuje się tu jak w domu, dlatego też podjąłem taką decyzję.

Rozmawiałeś już z trenerem Lebiodą o swojej roli w zespole? Dalej będziesz kapitanem, czy jeszcze takich ustaleń nie było?

– Tak, rozmawiałem już z trenerem i generalnie cały czas jesteśmy w stałym kontakcie. Z tego co mi przekazywał, ma już pewne plany co do mojej osoby, ale na chwilę obecną na wszystkie decyzje jest jeszcze za wcześnie. Najważniejsze jest skompletowanie zespołu w granicach określonego budżetu, nie obniżając przy tym wartości sportowej.

Oprócz ciebie w drużynie zostają ważne ogniwa. Łukasz Usowicz i Damian Kogut również przedłużyli swoje kontrakty. To chyba dobra wiadomość, bo obaj byli ważnymi postaciami w drużynie Norwida w minionym sezonie?

– Oczywiście, że tak. Bardzo się cieszę, ponieważ to wartościowi zawodnicy. Obydwoje z sezonu na sezon robią duże postępy i jestem przekonany, że i w tym będą stanowili o sile zespołu.

Czy wiesz jaki kształt będzie miał nowy zespół? Kto jeszcze dołączy do drużyny i jaki cel będzie postawiony wam przed nowym sezonem?

– Na dzień dzisiejszy nie wiem, ponieważ nie wszystkie pozycję są jeszcze obsadzone. Trener i działacze prowadzą rozmowy z innymi zawodnikami i dopinają formalności.

Jak radzisz sobie z obecną sytuacją? Trenujesz, odpoczywasz?

– Wydaje mi się, że radzę sobie w miarę nieźle. Wypożyczyłem sobie trochę sprzętu klubowego i staram się ćwiczyć na mojej podwórkowej siłowni. Na wagę jednak na razie nie wchodzę.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę