Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Beniaminek się zbroi. Doświadczony przyjmujący zadebiutuje w PlusLidze

Beniaminek się zbroi. Doświadczony przyjmujący zadebiutuje w PlusLidze

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trwa budowa składu MKS-u Będzin na nowy sezon. W środę beniaminek PlusLigi ogłosił podpisanie umowy z Adrianem Kopijem, który o miejsce na boisku będzie rywalizował między innymi z Brandonem Koppersem oraz Dominikiem Depowskim.

 

Druga nowa karta w MKS-ie

Po wygraniu I ligi i awansie do PlusLigi w MKS-ie Będzin dojdzie do rewolucji kadrowej. Kontrakty z beniaminkiem PlusLigi przedłużyło tylko pięciu zawodników. Są wśród nich: Grzegorz Pająk (rozgrywający), Dominik Depowski i Brandon Koppers (przyjmujący), Maciej Olenderek (libero) oraz Mateusz Siwicki (środkowy). Pierwszym nowym zawodnikiem MKS-u został Bartłomiej Wójcik, ale drużyna znad Czarnej Przemszy sięgnęła również po posiłki z BBTS-u Bielsko-Biała. Zasilił ją bowiem grający na pozycji przyjmującego Adrian Kopij.

 

Debiut w PlusLidze

To 33-letni zawodnik, który z wielu siatkarskich pieców jadł chleb. Na swoim koncie ma zagraniczne przygody w Niemczech i w Holandii. W Polsce występował w II lidze w TKS-ie Tychy, a przez ostatnie lata rozwijał się na zapleczu PlusLigi, broniąc barw Krispolu Września, KPS-u Siedlce oraz BBTS-u Bielsko-Biała. Był jednym z filarów ekipy z Beskidów, walnie przyczyniając się do wywalczenia przez nią wicemistrzostwa I ligi. Kopij wystąpił w 37 spotkaniach, w których zdobył aż 349 punktów, w tym 32 na zagrywce oraz 27 w bloku. Został również dwukrotnie wyróżniony statuetką dla najlepszego zawodnika spotkania.

 

Mimo że Kopij jest nominalnym przyjmującym, to w poprzednim sezonie ze względu na kłopoty zdrowotne w BBTS-ie wystąpił nawet na pozycji libero. – Na pewno jest to coś innego. Mimo że też się przyjmuje, to poruszanie się po boisku jest zupełnie inne. Trzeba uważać na innych zawodników. Nie było łatwo, ale fajnie było jeden mecz zagrać na innej pozycji, bo jest to nowe doświadczeniemówił w rozmowie z naszym serwisem nowy przyjmujący zespołu z Będzina, który w sezonie 2024/2025 będzie miał okazję do debiutu w PlusLidze.

 

Zobacz również

Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2024/2025

źródło: MKS Będzin

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved