Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Kacperkiewicz: Mam nadzieję, że będzie to impuls do kolejnych wygranych

Adrian Kacperkiewicz: Mam nadzieję, że będzie to impuls do kolejnych wygranych

fot. volleyespadon.pl

– W pierwszej rundzie przegraliśmy kilka spotkań na własne życzenie. Myślę, że było to już tym „wkupnym” w ligę. Wyciągnęliśmy jednak wnioski z tych porażek i dobrze pracujemy na treningach, a to owocuje w punkty – powiedział po zwycięstwie z Visłą przyjmujący BAS-u Białystok, Adrian Kacperkiewicz.

W ostatniej kolejce sprawiliście niespodziankę, pokonując faworyzowaną Visłe Bydgoszcz. Takie punkty wywalczone z wyżej notowanym rywalem są chyba dla was bezcenne? W meczu telewizyjnym ta wygrana smakuje jeszcze lepiej?Adrian Kacperkiewicz: Sprawiliśmy fajną niespodziankę w meczu z Visłą. Pokazaliśmy, że potrafimy grać na dobrym poziomie i wygrywać z wyżej notowanymi rywalami. Każdy punkt jest dla nas bezcenny, bo w tabeli jest ciasno. Cieszę się, że w rewanżu pokazaliśmy charakter.

Wasz trener mówił, że mieliście ogień w oczach i wiarę w zwycięstwo. Faktycznie czuliście, że tego dnia jesteście w stanie odnieść zwycięstwo? Co było do niego kluczem?

– Nastawienie na to spotkanie było takie samo jak na każde inne. Chcieliśmy wygrać, a jeśli nawet się nie uda, to przegrać po wyrównanej walce. Kluczem do zwycięstwa była nasza zagrywka, którą sprawiliśmy rywalowi dużo problemów w przyjęciu.

W końcu przełamaliście klątwę tie-breaków, bo dotychczas w tym sezonie wszystkie je przegrywaliście. To może być dla was moment zwrotny?

– W tym sezonie do tej pory rozegraliśmy pięć tie-breaków i dopiero w tym ostatnim udało nam się przełamać. Mieliśmy to w głowie, więc motywacja była podwójna. Cała drużyna wykonała kawał dobrej pracy i mam nadzieję,  że będzie to impuls do kolejnych wygranych.

Kilku zawodników z waszego zespołu dopiero uczy się I ligi. Czy można powiedzieć, że jako zespół okrzepliście już na tym szczeblu rozgrywkowym i nauczyliście się tej ligi?

– W pierwszej rundzie przegraliśmy kilka spotkań na własne życzenie. Myślę, że było to już tym „wkupnym” w ligę. Wyciągnęliśmy jednak wnioski z tych porażek i dobrze pracujemy na treningach, a to owocuje w punkty do ligowej tabeli.

Przed wami wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego. Lechia ostatnio się rozkręca, więc pewnie łatwo o kolejne punkty nie będzie?

– Jedziemy do Tomaszowa Mazowieckiego z nastawieniem, aby walczyć o punkty. W pierwszej rundzie mecz odwrócił się w końcówce drugiego seta na stronę rywali. Tym razem chcemy zaprezentować równy poziom, podobnie jak w ostatnim spotkaniu i wygrać mecz, który podejrzewam nie będzie łatwy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę