Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Hunek: Trochę się pogubiliśmy

Adrian Hunek: Trochę się pogubiliśmy

fot. Katarzyna Pluszyńska - tauron1liga.pl

W TAURON 1. Lidze trwa rywalizacja o złoty medal i awans do PlusLigi. BBTS Bielsko-Biała, po porażce w Lublinie 0:3, we własnej hali po dwóch setach prowadził już 2:0 i miał wszystko w swoich rękach, by wyrównać stan rywalizacji. LUK Politechnika zdołała jednak odwrócić losy meczu i wygrać 3:2. – Trochę dekoncentracji, zmian w szeregach przeciwnika, to nas wytrąciło z równowagi – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki środkowy BBTS-u Adrian Hunek.

 Mecz toczył się po waszej myśli w dwóch pierwszych setach, mieliście wszystko w swoich rękach, żeby zwyciężyć i wyrównać stan rywalizacji o złoto. W kolejnych partiach zabrakło wam już sił?

Adrian Hunek: – Prowadząc 2:0, jeszcze po tak zaciętym drugim secie, należałoby postawić kropkę nad i, zamknąć mecz w trzeciej partii. Wkradło się może troszeczkę rozluźnienia, przeciwnik dokonał kilku zmian, a my zaczęliśmy grać słabiej z tego powodu. Trochę się pogubiliśmy, ale to nas nie usprawiedliwia, bo grając we własnej hali, znając wagę tego meczu, powinniśmy go wygrać.

W drugim secie mieliście sporą przewagę, ale pozwoliliście rywalom wrócić do gry, co nakręciło ich do walki w kolejnych partiach. Poczuliście się w tej drugiej odsłonie już zbyt pewnie?

Nigdy nie można czuć się pewnym, tym bardziej jak się gra z takim rywalem. Wiemy, że to jest finał, po drugiej stronie siatki jest doświadczony zespół. Nie do końca chodziło o to, że już uwierzyliśmy w zwycięstwo i to rozluźnienie nie wzięło się z tego, że już byliśmy pewni, aczkolwiek w głowach na pewno pojawiła się szansa wygrania tego meczu, może zbyt szybko. Trochę dekoncentracji, zmian w szeregach przeciwnika, to nas wytrąciło z równowagi.

Po waszej stronie znakomitą serię w polu serwisowym zanotował Oleg Krikun, przyjezdni też posłali sporo asów serwisowych. To był kluczowy element w tym meczu?

Zagrywka na pewno dużo dała, przeciwnik miał trudności przy serwisie Olega i to nam ułatwiło ustawienie tego wygranego seta. To jest indywidualna sprawa i jeśli ktoś wykonuje ten element bardzo dobrze, to potrafi to ustawić partię. Oleg w tym meczu fantastycznie zagrywał, atakował, ale troszeczkę zabrakło nam skuteczności jeszcze w innych elementach.

Nie macie się już gdzie cofnąć, w walce do trzech zwycięstw przegrywacie 0:2. Jesteście w stanie wykrzesać z siebie jeszcze więcej i odwrócić losy rywalizacji?

Na pewno się nie poddamy, stan 0:2 jeszcze o niczym nie świadczy. Będziemy chcieli odwrócić losy tej rywalizacji i wrócić do Bielska-Białej na czwarty mecz. Czy to się uda? Zobaczymy. Na pewno będziemy jeszcze analizować te dwa spotkania, wyciągać wnioski i spróbujemy zagrać inaczej, tak, żeby udało się pokonać rywala na jego terenie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę