Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rumuński przyjmujący opuszcza PGE GiEK Skrę Bełchatów

Rumuński przyjmujący opuszcza PGE GiEK Skrę Bełchatów

fot. PressFocus

Adrian Aciobanitei w sezonie 2024/2025 nie będzie reprezentował barw PGE GiEK Skry Bełchatów. Rumuński przyjmujący zdecydował się na zmianę barw klubowych. W Bełchatowie siatkarz spędził rok i szybko stał się podstawowym ogniwem zespołu, dokładając do dorobku Skry 335 punktów. 

debiut w pluslidze

Adrian Aciobanitei do drużyny z Bełchatowa dołączył po latach spędzonych w lidze niemieckiej, gdzie reprezentował barwy między innymi VfB Friedrichshafen czy w lidze francuskie, gdzie występował od 2019 roku najpierw w AS Cannes a potem w Chaumont Volley-Ball 52. Debiutując w PlusLidze rumuński przyjmujący musiał mierzyć się z dużymi oczekiwaniami, z których szybko zaczął się wywiązywać. Adrian Aciobanitei w minionym sezonie był jednym z podstawowych zawodników bełchatowskiej Skry. W sezonie 2023/2024 zagrał w szeregach PGE GiEK Skry Bełchatów w 32 spotkaniach, zdobywając przy tym 335 punktów i trzykrotnie odebrał statuetkę dla najlepszego zawodnika.

CZAS NA ZMIANY

Bełchatowianie sezon zakończyli na 9. miejscu, a po zakończeniu rozgrywek Rumun zdecydował się na zmianę klubu. – Przede wszystkim chciałbym podziękować za cały sezon. To był naprawdę wyjątkowy czas i cieszę się, że mogłem być częścią tej drużyny. Oczywiście, chciałbym, żeby udało nam się zakończyć rozgrywki w fazie play-off, ale cieszy mnie to, co wspólnie osiągnęliśmy – powiedział Adrian Aciobanitei.

Adrian Aciobanitei to kolejny zawodnik, którego nie będziemy już oglądać w barwach bełchatowskiej Skry. Wcześniej z klubem pożegnali się Mateusz Poręba oraz Dawid Konarski, który początkowo miał zostać w Bełchatowie. Do zmiany dojdzie również na stanowisku pierwszego trenera – Gheorghe Cretu zastąpi Andreę Gradiniego.

Zobacz również: 
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved