Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Adis Lagumdzija siatkarzem Vero Volley Monza

Adis Lagumdzija siatkarzem Vero Volley Monza

fot. FIVB

Młody, utalentowany turecki siatkarz pochodzenia bośniackiego od nowego sezonu będzie występował we włoskiej Serie A. Urodzony w 1999 roku. Adis Lagumdzija, bo o nim mowa podpisał z byłym klubem Bartosza Kurka dwuletni kontrakt. To pierwszy oficjalnie ogłoszony transfer tego klubu. Ostatni sezon spędził w Arkas Spor Izmir.

Lagumdzija do tej pory występował w lidze tureckiej, jego kariera rozpoczęła się bardzo wcześnie. W sezonie 2016/2017 był zawodnikiem Galatasaray Stambuł, skąd trafił do Arkasu, gdzie w roku 2018 i 2019 zdobył srebrne medale mistrzostw Turcji. Z reprezentacją Turcji ma na koncie medale Ligi Europejskiej.– Bardzo się cieszę, że będę występował we Włoszech. Moim marzeniem było zagrać w Serie A, jednej z  dwóch, trzech najsilniejszych lig w Europie. Myślę, że możemy mierzyć wysoko, posiadamy możliwości, aby przeciwstawić się najlepszym. Kiedy w końcu problem z koronawirusem się skończy, będziemy mogli w końcu zacząć ciężko pracować mając nadzieję, że ten rok będzie pozytywny – powiedział. – Nie było łatwo ściągnąć do naszego zespołu tak utalentowanego zawodnika jak Lagumdzija biorąc pod uwagę, jak dużą mieliśmy konkurencję, dlatego cieszymy się, że nam się to udało. Naprawdę chcieliśmy mieć go w naszym składzie, biorąc po uwagę poprzednie sezony, podczas których pokazał, że ma możliwości, aby zagrać w takiej lidze, jak włoska – przyznał dyrektor sportowy Claudio Bonati.

 

źródło: inf. własna, verovolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę