Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Adam Nowik: Jest ogromny zapał i chęć do treningu

Adam Nowik: Jest ogromny zapał i chęć do treningu

17 lipca w Białej Podlaskiej rozpoczęły się Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Przez dwa tygodnie na obiektach miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego młode zawodniczki i zawodnicy, pod kierunkiem trenerów kadr młodzieżowych, doskonalą swoje umiejętności.

Właściwie każdy kto choć raz był na Kampach w Białej Podlaskiej, chce tam wracać.  Mają one swój klimat. Łączy atmosferę obozu harcerskiego oraz zgrupowania sportowego. Mamy tutaj doskonałe warunki do pracy i odpoczynku. Mieszkamy na terenie miasteczka akademickiego. Zawodniczki i zawodnicy mogą korzystać ze świetnie wyposażonego zaplecza socjalnego, jest tutaj basen czy stadion lekkoatletyczny  – powiedział były reprezentant Polski Adam Nowik, obecnie koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.Adam Nowik prowadzi zajęcia w dziewczynami z rocznika 2010 (najmłodszej), której szefuje trener Maciej Kromrych. – Grupa jest trzydziestoosobowa. Zawodniczki przyjechały z całej Polski. Najpierw były obserwowane w województwach, a następnie w regionach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Tak dokonaliśmy selekcji. Do pracy nikogo nie trzeba namawiać. Jest ogromny zapał i chęć do treningu  –  podkreślił Adam Nowik.

W gronie prowadzących zajęcia są m.in. dwukrotna mistrzyni Europy Dorota Świeniewicz, olimpijczyk z Atlanty Krzysztof Janczak czy były rozgrywający PGE Skry Bełchatów Maciej Dobrowolski. Gościem uczestników Kampów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest były reprezentant Polski i mistrz świata juniorów z 1997 roku Marcin Prus. – Na pewno młodzież ma się od kogo uczyć. Chęci jej nie brakuje. Można więc z optymizmem patrzeć w przyszłość  – zakończył Adam Nowik.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę