Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Gorol: Zmiany w sztabie szkoleniowym były konieczne, graliśmy słabo

Adam Gorol: Zmiany w sztabie szkoleniowym były konieczne, graliśmy słabo

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dwa tygodnie temu nastroje w ekipie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla były grobowe. Zespół mistrzów Polski przegrał pierwszy mecz ćwierćfinału PlusLigi z Treflem i niewiele brakowało do pożegnania się z walką o medale. Szefostwo klubu podjęło drastyczne kroki, w trakcie play-off odsunęło trenera Andreę Gardiniego. Od tego momentu w czterech meczach jastrzębianie nie stracili seta i gładko awansowali do finału.

– Zmiany były konieczne, graliśmy źle, nie prezentowaliśmy się dobrze – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla– Byliśmy w poważnym kryzysie mentalnym i zdrowotnym, zgubiliśmy poziom, a w pierwszym meczu play-off na własne życzenie postawiliśmy się pod ścianą – przypomina prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. Decyzją szefa klubu Gardini, współautor mistrzostwa Polski 2021, został zawieszony, a jego miejsce zajął asystent Nicola Giolito. Stało się to w trakcie ćwierćfinału i było ryzykownym krokiem.

– Nawet kibic średnio znający się na siatkówce dostrzegał, że pogubiliśmy atuty, a przede wszystkim nie została wykorzystana ławka zespołu, uważana za najlepszą w Polsce. Po to ponosimy duże koszty finansowe, żeby grać tymi zawodnikami. Trener Giolito pokazał jak to się robi. Czy to była jedyna przyczyna? Nie będę mówił o wszystkich szczegółach – podkreśla prezes Gorol. – A czy jestem ryzykantem? Nie grywam w pokera i nie uważałem, że to olbrzymie ryzyko. Gdybym nie sądził, że pozbycie się szkoleniowca jest właściwe, tobym tego nie zrobił – zapewnia szef Jastrzębskiego Węgla.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę