Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Gorol: Jastrzębski Węgiel wierzy w strefę medalową

Adam Gorol: Jastrzębski Węgiel wierzy w strefę medalową

fot. plusliga.pl

Wczorajszy sparing jastrzębian z beniaminkiem PlusLigi to była tylko część oficjalnej prezentacji Jastrzębskiego Węgla na nowy sezon. Wydarzenie w jastrzębskiej hali niestety odbyło się bez udziału publiczności i mediów, a powodem tego jest objęcie Jastrzębia-Zdroju obostrzeniami strefy „czerwonej” w związku z pandemią koronawirusa.

Wychodząc naprzeciw fanom jastrzębski klub przeprowadził transmisję z tego wydarzenia w internecie na swoim kanale YouTube. W roli mistrzów ceremonii wystąpił znany duet Grzegorz Kułaga – Marek Magiera, który od lat w znakomitym stylu kreuje sportowe emocje podczas różnego rodzaju widowisk sportowych.Jako pierwszy na scenę wywołany został prezes zarządu naszego Klubu Adam Gorol. Jego expose poprzedził film wyświetlony na telebimie, który podsumował minione rozgrywki oraz nawiązał do triumfu drużyny w Letniej Grand Prix PLS. – Co roku witałem was na Hali Jastrzębskiego Węgla, ale tym razem jest inaczej. Na każdym kolejnym otwarciu sezonu mówiłem, że to wy – kibice jesteście najważniejsi i że bez was nie byłoby sportowego widowiska. Ilekroć wypowiadałem te słowa, ani razu nie przeszłoby mi przez myśl, że… to naprawdę się może wydarzyć – przyznał Adam Gorol.

– Jednak taka właśnie jest sytuacja. Mamy otwarcie sezonu, prezentację, mecz, a was tutaj nie ma. To trudny czas dla nas wszystkich, ale w myśl zasady, że zdrowie jest najważniejsze staramy się przetrwać ten trudny okres oraz myśleć pozytywnie i patrzeć do przodu. Wierzę, że poradzimy sobie z tą sytuacją – dodał prezes Jastrzębskiego Węgla.

Podsumowując miniony sezon szef zarządu klubu użył określenie „niedosyt”. Po pierwsze dlatego, że rozgrywki zostały przerwane w kluczowym momencie, a po drugie zespół  był w tym czasie na fali wznoszącej.

Prezes Gorol przypomniał o batalii w sprawie wyjazdu do Trydentu, który właśnie na początku marca stawał się ogniskiem pandemii koronawirusa. Jednocześnie podkreślił, że wówczas klubowi bardzo pomógł wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki, który również był obecny na piątkowej prezentacji. To on wręczył koszulkę kapitanowi Lukasowi Kampie. – Dziękuję Jastrzębskiemu Węglowi za świetne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej i za pracę u podstaw z młodzieżą. Trzymam kciuki za Jastrzębski Węgiel, zwłaszcza w europejskich pucharach – mówił wiceszef krajowej federacji.

Po Kampie na scenie pojawiali się kolejni gracze zespołu oraz członkowie sztabu szkoleniowego na czele z pierwszym trenerem Lukiem Reynoldsem. Całość „okraszona” był efektowną grą świateł, laserów oraz dźwięku.

Prezes Gorol mówił również o celach na nowy sezon. – Najważniejsze jest to, że Jastrzębski Węgiel wciąż mierzy w strefę medalową i w najwyższe cele. Wierzę, że znajdziemy się na podium i to na jak najwyższym jego szczeblu. Wszyscy sobie tego życzymy. Chcemy także zagrać z dobrym – co najmniej tak dobrym, jak poprzednio – skutkiem w Lidze Mistrzów. Chciałbym, aby ten sezon był dobry, kompletny i abyśmy rozegrali wszystkie mecze. Wierzę, że niebawem zobaczymy się w naszej hali – zakończył.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved