Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Gorol: Cieszę się, że przełamaliśmy barierę brązowych medali

Adam Gorol: Cieszę się, że przełamaliśmy barierę brązowych medali

fot. plusliga.pl

– Nie zatrzymujemy się. Nie po to wchodzi się do finału, żeby się w nim poddać. Mamy co najmniej drugie miejsce. Oczywiście, nie zadowala nas srebrny medal. Będziemy walczyć o złoto – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla potwierdzili dobrą dyspozycję z rundy zasadniczej. W play-off najpierw pokonali rywali z Zawiercia, a w półfinale w dwóch meczach odprawili z kwitkiem przeciwników z Warszawy. – Były wielkie emocje. Spodziewaliśmy się, że walka z VERVĄ będzie bardzo trudna. Potwierdził to już mecz u nas, a w rewanżu był mega wysoki poziom, szczególnie emocji. Dwa pierwsze sety stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Wydaje mi się, że skoro udało nam się wygrać na ciężkim terenie, to na finał zasłużyliśmy. Ćwierćfinały były trudne, a półfinały bardzo trudne. Cieszę się, że przełamaliśmy barierę brązowych medali Jastrzębskiego Węgla – nie ukrywał radości prezes klubu, Adam Gorol.Podopieczni Andrei Gardiniego są pierwszym finalistą PlusLigi. Na razie nie wiadomo, kto będzie ich rywalem w batalii o złoto, ale nie ma to dla nich większego znaczenia. I tak zapowiadają walkę o mistrzostwo Polski. – Nie zatrzymujemy się. Nie po to wchodzi się do finału, żeby się w nim poddać. Nie patrzę już na to, kto zagra z nami w finale. Zasłużenie mamy co najmniej drugie miejsce. Oczywiście, nie zadowala nas srebrny medal. Będziemy walczyć o złoto – dodał prezes Jastrzębskiego Węgla.

Obecny sezon nie był łatwy dla śląskiej drużyny. Kilkukrotnie zmagała się ona z korona wirusem. Nie zagrała ani jednego meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzów, z której wykluczył ją właśnie korona wirus, ale sezon w PlusLidze udało się rozegrać, mimo wielu zmian w kalendarzu. – Mieliśmy przed sezonem duże obawy czy uda się go w ogóle rozegrać. Szkoda, że odbył się on bez kibiców, bo z ich udziałem skala emocji i widowiska byłaby zupełnie inna. Najważniejsze jest to, że siatkówka dalej żyje, że kibice mogą oglądać mecze w telewizji. Cieszymy się, że ten sezon udało się doprowadzić do kulminacyjnej fazy. Traktujemy to jako dobry prognostyk na przyszłość – stwierdził Gorol.

Dzięki awansowi do finału Jastrzębski Węgiel zagwarantował sobie już nie tylko srebrny medal, ale także prawo gry w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Działacze już koncentrują się na tworzeniu nowej drużyny. – Budujemy mocny skład na kolejny sezon. To dobry sygnał dla jastrzębskiego sportu. Dzięki Jastrzębskiej Spółce Węglowej jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. Wielkie podziękowania dla zawodników i sztabu, że udźwignęli trudy tych meczów półfinałowych – zakończył Adam Gorol.

źródło: Jastrzębski Węgiel - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę