Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Chrobry Głogów z kompletem punktów

I liga M: Chrobry Głogów z kompletem punktów

Od zwycięstwa 2020 rok zaczęli siatkarze Chrobrego Głogów. Gospodarze co prawda spotkanie z MCKiS Jaworzno rozpoczęli od porażki w premierowej odsłonie, ale w trzech kolejnych setach okazali się już lepsi od gości i zgarnęli cenny komplet punktów.

Po krótkiej przerwie, tej świąteczno-noworocznej, siatkarze SPS-u Chrobrego Głogów wrócili na parkiety. A w tym czasie w kadrze zaszła jedna zmiana – był to transfer last minute, bo przed trzema dniami do Chrobrego dołączył Bartosz Janeczek, który ostatnio występował w klubie MUKS Ziemia Milicka. Nowy, doświadczony, atakujący dostał od razu szansę do gry od trenera Dominika Walencieja. Nie zawiódł.

Od pierwszych akcji sobotniego meczu w wyjściowej szóstce SPS Chrobrego pojawił się Bartosz Janaczek, nowy atakujący beniaminka. Premierowa odsłona spotkania lepiej układała się dla jaworznian (3:1 i 9:7). W ataku dobrze spisywał się Karol Borończyk oraz Kamil Debski (17:13). MCKiS nie dał sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Tę partię wygrał 25:18.

Podopieczni Mariusza Syguły poszli za ciosem i w drugim secie objęli prowadzenie 4:2. Głogowianie nie mieli zamiaru tanio sprzedać skóry. Z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był wspomniany Janeczek. Do tego na skrzydle wspierała go dwójka przyjmujących – Jan Lesiuk oraz Wojciech Szwed (21:17 i 24:20). Siatkarze beniaminka nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa i triumfowali w tej odsłonie. 25:21.

SPS Chrobry podbudowany wygraną w kolejnym secie dość szybko objął prowadzenie 10:6. Jaworznianie jednak doprowadzili do remisu 11:11. Do końca już tej partii obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt 15:15 i 21:21. Po stronie gospodarzy należało pochwalić za świetną postawę obok Janeczka jeszcze Mateusza Kucharskiego oraz Lesiuka. Natomiast w szeregach ekipy z Jaworzna w ataku nie zawodził Maciej Polański, Konrad Stajer oraz Dębski. Ostatecznie grę na przewagi na swoją stronę rozstrzygnęli głogowiaie 28:26.

Czwarty set nie przyniósł już tak wielu emocji, jak poprzednia odsłona, choć na początku był bardzo wyrównany, z lekką przewagą przyjezdnych. Pomarańczowo-czarni próbowali dotrzymywać rywalom kroku. Doprowadzili do wyrównania 13:13, a końcówka tego seta należała do miejscowych, którzy wyszli na prowadzenie 17:14. I nie oddali swojej inicjatywy już do końca, wygrywając 25:19, całe spotkanie 3:1.

SPS Chrobry Głogów – MCKiS Jaworzno 3:1
(18:25, 25:21, 28:26, 25:19)

Chrobry: Antosik (1), Janeczek (20), Lesiuk (11), Szwed (16), Węgrzyn (6), Kucharski (14), Januszewski (libero) oraz Brzeziński, Nowak, Jurkoić, Bobrowski (1) i Kokociński
MCKiS: Stajer (13), Borończyk (14), Grzegolec (8), Dębski (12), Polański (11), Magnuszewski (5), Zieliński (libero) oraz Ledwoń (libero), Błasiak, Pizuński (5), Wojtaszkiewicz i Kowalczyk