Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > 5 zawodników rozstało się z Mickiewiczem

5 zawodników rozstało się z Mickiewiczem

fot. Stal Nysa

Mickiewiczowi Kluczbork udało się utrzymać trzon zespołu z poprzedniego sezonu, ale i tak w zespole prowadzonym przez Mariusza Łysiaka dojdzie do pewnych przetasowań. Odejdzie z niego pięciu zawodników.

W Mickiewiczu Kluczbork w międzysezonowej przerwie zachodzą transferowe zmiany. Klub poinformował, że ostatecznie odejdzie z niego pięciu zawodników. Jako pierwsza pojawiła się wiadomość o odejściu Wladislawa Łoszakowa. Była ona podyktowana warunkami ekonomicznymi. – Jest to decyzja, która została podyktowana kosztami związanymi z opłatami do CEV i federacji białoruskiej z tytułu wypożyczenia. Te koszty na wejście są bardzo duże, dlatego podjęliśmy decyzję o niekontraktowaniu w nadchodzącym sezonie zawodników zagranicznych – mówił Strefie Siatkówki prezes, a jednocześnie trener Mickiewicza, Mariusz Łysiak.Kolejnym zawodnikiem, który opuścił jego szeregi, był Kacper Wasilewski. Spędził on w zespole z Opolszczyzny jeden sezon, w którym pojawił się na boisku w 15 meczach. Wiadomo już, że w kolejnych rozgrywkach zagra w drużynie z Częstochowy. Z Kluczborka odszedł także Rafał Pawlak, który w Mickiewiczu również spędził jeden sezon. Rozegrał 22 mecze, w których zdobył 103 punkty, a jego skuteczność na przestrzeni całej rundy zasadniczej ukształtowała się na poziomie 42%.

Po jednym sezonie spędzonym w Kluczborku z Mickiewiczem pożegnał się także doświadczony rozgrywający – Konrad Woroniecki. W niedokończonych rozgrywkach rozegrał 23 mecze, w których wywalczył 13 oczek, w tym 3 w polu serwisowym oraz 5 w bloku. Za to najdłużej z zespołem z Opolszczyzny związany był Maciej Kowalonek, który w Mickiewiczu grał od sezonu 2017/2018, kiedy klub występował jeszcze w II lidze. W minionych rozgrywkach przyjmujący nie pojawiał się zbyt często na boisku. Zagrał w 22 setach, w których zapisał na swoim koncie 13 punktów, w tym 1 w polu serwisowym i 2 w bloku.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2020/2021

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę