Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niecodzienne osiągnięcie słoweńskiego siatkarza

Niecodzienne osiągnięcie słoweńskiego siatkarza

fot. CEV

Co roku wielu siatkarzy bierze udział w drafcie do ligi koreańskiej. Szansę gry otrzymuje zaledwie kilku z nich. W sezonie 2023/2024 nową twarzą w rozgrywkach w Korei Południowej jest Słoweniec – Matej Kök. To właśnie on w jednym z ostatnich spotkań zdobył dla swojej drużyny aż 49 punktów!

Ostra selekcja

O angaż w lidze koreańskiej w sezonie 2023/2024 walczyło aż 33 siatkarzy. Nie jest łatwo przejść przez gęste sito wymagań tamtejszych klubów, co wiąże się również z dużym wynagrodzeniem.

Cztery drużyny zdecydowały się odnowić kontrakty z siatkarzami, których zakontraktowały w poprzednim sezonie. Karierę w swoich klubach będą kontynuują Thijs Ter Horts, Lincoln Williams, Andres Villena i Leonardo Leyva Martinez. Jedyną nową twarzą w obecnych rozgrywkach jest Słoweniec – Matej Kök, który dołączył do Seul Woori Card WooriWON.

I to właśnie słoweński gracz w ostatniej kolejce osiągnął wynik punktowy godny podkreślenia. W meczu pomiędzy Seul Woori Card WooriWON a KB Stars zdobył aż 49 punktów, w tym 44 w ataku, 2 blokiem i 3 z zagrywki.

Zespół Seul Woori Card WooriWON wygrał mecz 3:2 i potwierdził pierwsze miejsce w tabeli z 22 punktami (drużyna wygrała osiem razy w dziewięciu meczach).

Kim jest Matej Kök?

Matej Kök to 26-letni przyjmujący, który rozpoczął karierę w klubie OK Triglav Kranj. W 2017 roku dołączył do MKS-u Będzin, jednak w listopadzie tego roku klub rozwiązał umowę z zawodnikiem za porozumieniem stron. Słoweniec wrócił do ojczyzny, gdzie reprezentował ACH Volley Lublana. W sezonie 2018/19 przeniósł się do SK Posojilnica Aich/Dob, jednak po roku powrócił do klubu z Lublany, w którym występował do końca rozgrywek 2022/23.

Na swoim koncie Matej Kök ma cztery mistrzostwa i puchary Słowenii, a także mistrzostwo Austrii. Czterokrotnie sięgnął również po złoto rozgrywek MEVZA (Ligi Środkowoeuropejskiej).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved