Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > 44 siatkarki w drafcie ligi koreańskiej

44 siatkarki w drafcie ligi koreańskiej

fot. Michał Szymański

Sześć zawodniczek zagranicznych ma szansę wystąpić w przyszłym sezonie w lidze koreańskiej. Do draftu zgłosiło się ponad 70 siatkarek, z których w pierwszym etapie selekcji wybrano 44. Nie ma wśród nich Polek, ale jest kilka znajomych twarzy. Między innymi Michaela Mlejnkova z Developresu, która zdążyła już podpisać kontrakt w Bundeslidze oraz atakująca MKS-u Kalisz, Adela Helić.

Podobnie jak w lidze męskiej, również siatkarki z zagranicy mają szanse na występy w lidze koreańskiej. Kontrakt w V-League jest dosyć lukratywny i w czasach kryzysu wywołanego pandemią jest spore zainteresowanie grą w Korei Południowej. Nic więc dziwnego, że w pierwszym etapie selekcji ubiegało się o to ponad 70 zawodniczek.Wybrano 44, z których koreańskie kluby wybiorą teraz sześć na podstawie nadesłanych filmów. Zazwyczaj siatkarki prezentowały swoje umiejętności na żywo, jednak z powodu pandemii odstąpiono od tej formy draftu.

Wśród zawodniczek, które mają szansę zagrać w przyszłym sezonie w lidze koreańskiej, nie ma Polek (przypomnijmy, że nie tak dawno w Korei grała Berenika Tomsia). Są jednak dwie siatkarki, które w zeszłym sezonie grały w LSK. Wprawdzie Michaela Mlejnkova z Developresu podpisała już kontrakt na nowy sezon w Stuttgarcie, jednak… dostała się do drugiego etapu draftu. Jest również atakująca MKS-u Kalisz, Adela Helić.

Inne znane polskim kibicom nazwiska w koreańskim drafcie to mająca polskie korzenie Belgijka Dominika Strumiło, Kubanki Rosir Calderon, Heidy Casanova czy Yoana Palacio Mendoza, a także Rosjanka Anna Lazarewa, Milagros Collar z Hiszpanii, Belgijka Helene Rousseaux, Turczynka Gozde Yilmaz, oraz znane siatkarki z Ameryki Środkowej – Karina Ocasio i Yonikara Pena.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę