Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia M: Kosmiczny wynik Darlana Souzy i przegrana Sesi Bauru

Brazylia M: Kosmiczny wynik Darlana Souzy i przegrana Sesi Bauru

fot. Klaudia Piwowarczyk

Darlan Souza podczas ostatniego spotkania swojej drużyny tylko w jednym secie zdobył aż 18 punktów! Świetna dyspozycja atakującego niewiele dała, Sesi Bauru przegrało niespodziewanie 2:3 z Araguari. Porażka niewątpliwie komplikuje drużynie Souzy awans do strefy medalowej tegorocznej Superligi.

Mało udany początek play-off

Sesi Bauru ma za sobą udany sezon zasadniczy. Zespół z południa  po 22 spotkaniach zajął trzecie miejsce gromadząc na swoim koncie 44 punkty. Wszystko to za sprawą bilansu 14 wygranych i 8 przegranych spotkań. Po dwóch porażkach na otwarcie i grze w kratkę, zawodnicy zanotowali aż sześć wygranych z rzędu. Później, mimo krótkiego zastoju forma Sesi była równa i stabilna. Wyróżniającą postacią w zespole niewątpliwie pozostaje Darlan Souza, 21-letni atakujący, który w swoim dorobku ma już m.in. brązowy medal mistrzostw świata z 2022 roku.

W ćwierćfinałach ekipa z Bauru natrafiła na Araguari Volei, szóstą siłę rozgrywek. Drużyna zameldowała się w kolejnej rundzie z dorobkiem 34 punktów, przy bilansie 12 wygranych i 10 porażek. W trakcie sezonu w pierwszej rundzie 3:1 zwyciężyli czarno-czerwoni. Za drugim razem górą okazała się drużyna Araguari, która po ciężkiej batalii wygrała 3:2. Podobny scenariusz napisało poniedziałkowe spotkanie pomiędzy zespołami. Ciężki i szalenie wyrównany mecz padł łupem przyjezdnych 3:2 (25:16, 35:33, 21:25, 17:25, 15:11).

darlan, Co tam się wydarzyło?!

Astronomiczna druga partia zakończyła się zwycięstwem Araguari Volei 35:33. Niesamowity rezultat osiągnął 21-letni atakujący Sesi, który tylko w trakcie jednego seta zdobył aż 18 punktów. Po dwóch przegranych partiach gospodarze zdołali się otrząsnąć. Poprawili przyjęcie, również w polu serwisowym zaczęli podejmować większe ryzyko. W ataku natomiast ekipa z południa była konsekwentna, stawiając na swojego świetnie dysponowanego lidera, Darlana Souze. Poprawa gry nie przeważyła szali zwycięstwa na stronę Sesi, które w tie-breaku musiało uznać wyższość rywali. Nagroda MVP odebrał zaś Bruno Temponi, atakujący przyjezdnych.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w piątek, 5 kwietnia o godzinie 18:30 czasu lokalnego. W przypadku dwóch kolejnych wygranych i awansu do dalszej fazy rozgrywek Sesi Bauru najpewniej zmierzy się z Itambe Minas, zeszłorocznym wicemistrzem kraju. W pierwszym meczu Minas wygrało z Vedacit Volei Guarulhos 1:3 (29:27, 23:25, 20:25, 30:32).

Zobacz również:

Wyniki i terminarz brazylijskiej Superligi mężczyzn

źródło: PortalVolei

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved