Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > 16 punktów Bartosz Kurka, wciąż jest liderem klasyfikacji punktujących

16 punktów Bartosz Kurka, wciąż jest liderem klasyfikacji punktujących

fot. V-League

Michał Kubiak odniósł siódmą wygraną z rzędu, ale jego Panasonic Panthers tym razem musiał się natrudzić w starciu z VC Nagano Tridents. Bartosz Kurek zanotował drugie zwycięstwo nad Oitą Miyoshi bez straty seta.

Po zwycięstwie bez straty seta nad VC Nagano Tridents w pierwszym meczu Panasonic Panthers Michała Kubiaka musiał się natrudzić, aby wygrać z rywalami po raz drugi. Spotkanie zakończyło się dopiero w tie-breaku, po którym ekipa kapitana reprezentacji Polski cieszyła się ze zwycięstwa 3:2 (25:15, 20:25, 20:25, 25:14, 15:13). Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu Kubiaka, który zdobył w nim 21 oczek, z czego cztery blokiem, notując przy tym 50-procentową skuteczność w ataku i 55-procentową dokładność w przyjęciu.Z drugiej wygranej bez straty seta cieszył się Bartosz Kurek, którego Wolf Dogs Nagoja pokonał Oitę Miyoshi Weisse Adler 3:0 (25:20, 25:13, 25:19). MVP mistrzostw świata 2018 zdobył tym razem o kilka punktów mniej niż dzień wcześniej. W niedzielę zwiększył swój dorobek tylko o 16 oczek, ale atakował z 68-procentową skutecznością. Kurek wciąż jest jednak liderem klasyfikacji najlepszych punktujących japońskiej V-League, w której uzbierał dotąd 671 punktów.

Niedzielne mecze nie zmieniły niczego na czołowych miejscach tabeli rozgrywek. Wciąż liderem jest Suntory Sunbirds Dmitrija Muserskiego, a zaraz za nim plasują się ekipy Kubiaka i Kurka. Do rozegrania pozostało jeszcze kilka kolejek, w których jest o co się bić, bowiem tylko zwycięstwo w fazie zasadniczej umożliwia bezpośredni awans do finału. Ekipy z drugiego i trzeciego miejsca zmierzą się ze sobą w półfinale. Gdyby sezon regularny zakończył się w tym momencie, to o miejsce w finale walkę toczyliby dwaj reprezentanci Polski.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę