Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grbić podał skład Polaków na drugi turniej Ligi Narodów. Wielkie powroty w tle

Grbić podał skład Polaków na drugi turniej Ligi Narodów. Wielkie powroty w tle

Nicola Grbić odkrył karty. Szkoleniowiec reprezentacji Polski zdecydował, którzy z zawodników zagrają w drugim turnieju siatkarskiej Ligi Narodów. Po pierwszym tygodniu zmagań biało-czerwoni zajmują 5. miejsce. Aktualny bilans polskiej kadry to trzy wygrane i jedna, ale wyjątkowo bolesna porażka – 0:3 ze Słowenią. Turniej w japońskiej Fukuoka będzie rozgrywany od 4 do 9 czerwca.

pierwsze koty za płoty

W pierwszym tygodniu siatkarskiej Ligi Narodów Polacy zmierzyli się z czterema rywalami. Na pierwszy ogień poszła reprezentacja USA, której zawodnicy ulegli biało-czerwonym 0:3 (22:25, 15:25, 24:26). Wynik zaskakujący, choć tak na prawdę Amerykanie szlifują formę za kulisami, a na pierwszy turniej nie wysłali pierwszego zespołu. W drugim spotkaniu podopieczni Nicoli Grbicia pokonali Kanadyjczyków 3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:21). Mecz z gatunku ciekawych, a rywale zdołali ugrać jednego seta, prezentując duży progres ostatnich lat. Bez większych problemów Polacy zwyciężyli także z Holendrami 3:0 (30:28, 25:23, 25:18), lecz prawdziwe schody zaczęły się w ostatnim pojedynku. Wówczas po drugiej stronie stanęli Słoweńcy, którzy niejednokrotnie pokrzyżowali plany biało-czerwonym. Górą w starciu okazali się oponenci, którzy wygrali 3:0 (25:20, 25:21, 25:18). Zarówno zawodnicy, jak i trener, nie kryli rozżalenia po tym ostatnim spotkaniu. Czas jednak na wyciągnięcie wniosków, reset i następne wyzwania.

kolejny sprawdzian

Teraz Polaków czeka krótka przerwa od rywalizacji na najwyższym poziomie. Biało-czerwoni drugi turniej siatkarskiej Ligi Narodów rozpoczną we wtorek, 4 czerwca. Wówczas zmierzą się z odmłodzoną i przebudowaną reprezentacją Bułgarii, która nie najlepiej prezentuje się w tym sezonie. Zawody zostaną rozegrane w japońskim Fukuoka i potrwają do 9 czerwca. Do kadry na dobre dołączą m.in. Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Tomasz Fornal, czy Norbert Huber.