Do istotnych zmian kadrowych dojdzie wśród czterech pierwszych drużyn TAURON Ligi. Poszczególne ekipy ogłosiły nazwiska siatkarek, które opuszczą ich szeregi oraz potencjalne wzmocnienia.
Roszady u mistrzyń Polski
Do dużych zmian dojdzie w ekipie mistrzyń Polski. Zespół z Podkarpacia opuściła Agnieszka Korneluk, Weronika Centka–Tietianiec. Dwie wymienione siatkarki będą grały w lidze tureckiej w przyszłym sezonie. Z Developresem pożegnały się też dwie brazylijki Bruna Honorio, która zagra w Budowlanych Łódź oraz Sabrina Machado. Do ligi amerykańskiej LOVB przeniesie się Magdalena Jurczyk, a w lidze greckiej zagra Monika Fedusio. Karierę siatkarską zakończyła Karolina Fedorek. Z ekipą pożegnał się również trener Stephane Antiga, który będzie szkoleniowcem Bogdanki LUK Lublin.
Do zespołu z Rzeszowa ma przyjść Julita Piasecka, która w zakończonym sezonie grała w BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Przyjmująca siedem razy została wybrana MVP. Klub zakontraktował atakującą Oliwię Sieradzką. Zawodniczka ta była najlepiej punktującą w lidze, zdobyła 474 punkty, występowała w Stali Mielec. W zespole zagra też atakująca Amerykanka Tylor Bannister. Na pozycji przyjmującej zagra Belgijka Laura Heyrman oraz Holenderka Laura Jansen. Ekipa z Podkarpacia pozyska także dwie wyróżniające się środkowe: Swietłanę Dorsman oraz Dominikę Pierzchałę.
Znaki zapytania w ŁKS-ie Commercecon Łódź
Dużo niewiadomych jest w zespole wicemistrzyń Polski. Z drużyny odejdą: Weronika Gierszewska do Chemika Police. Kierunek turecki obrała Zuzanna Górecka oraz Lana Scuka. Regiane Bidias powróci do swojej ojczyzny, do Brazylii, gdzie będzie grała w Sesc RJ Flamengo. Przerwę w karierze zapowiedziała Maria Stenzel, a Natalia Dróżdż poszukuje nowego klubu. Duże nadzieje łódzcy włodarze wiążą z Anastazją Hryszczuk, która będzie grała w Łodzi przez kolejne dwa sezony. Do ŁKS-u ma dołączyć libero Anna Pawłowska. Po zakończeniu sezonu z zespołem pożegnał się pierwszy szkoleniowiec Zbigniew Bartman.
Konkurencja nie śpi
Drugi klub z Łodzi postawił na stabilizację. W drużynie pozostały: Alicja Grabka, Paulina Damaske, Karolina Drużkowa, Sasa Planinsec oraz Justyna Łysiak. Do Budowlanych mają dołączyć dwie środkowe: Paulina Majkowska oraz Joanna Pacak. Ponadto w kręgu zainteresowań znalazły się Bruna Honorio, Amerykanka Mackenzie May, Joanna Pacak, Szwajcarka Maja Storck, Agata Milewska. Dominika Sobolska-Tarasova oraz Jelena Blagojević zdecydowały się na zakończenie karier. Z klubem pożegnały się: Weronika Sobiczewska, Ewelina Wilińska, Kinga Różyńska oraz Małgorzata Lisiak. Na stanowisku trenera pozostał Maciej Biernat.
W Bielsku-Białej też zmieniają
W zespole z Podbeskidzia również dojdzie do zmian. Rozgrywająca Julia Nowicka przenosi się do ligi brazylijskiej. Wcześniej pisaliśmy o tym, że zespół opuści Julita Piasecka oraz Joanna Pacak. Na zawieszenie kariery zdecydowała się Kinga Drabek. Koniec kariery ogłosiła Magdalena Janiuk. Z grą w BKS-ie, łączona jest Adriana Adamek, oraz dwie młode siatkarki: Natasza Ornoch oraz Maria Kaczmarzyk.
Zobacz również:
Karuzela transferowa w TAURON Lidze.