Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Doha: Porażka Polek w pierwszej rundzie

WT Doha: Porażka Polek w pierwszej rundzie

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek nie przebrnęły przez pierwszą rundę play-off turnieju z cyklu World Tour w Doha. Polki przegrały z Hiszpankami – Lilianą i Elsą 0:2, wyrównaną walkę z rywalkami nawiązując tylko w drugim secie.

W pierwszej rundzie Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek zmierzyły się z hiszpańską parą – Liliana/Elsa. Od początku spotkanie stało pod znakiem walki cios za cios. Mimo że na niewielkim prowadzeniu znajdowały się biało-czerwone, to wynik oscylował wokół remisu. W środkowej fazie seta to siatkarki z Półwyspu Iberyjskiego próbowały przejąć inicjatywę na piasku, ale nie mogły odskoczyć choćby na dwa oczka. Przy remisie 19:19 zanosiło się na walkę na przewagi, ale w kluczowych akcjach skuteczniej zaprezentowały się Hiszpanki i to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (21:19).

W drugiej partii Liliana i Elsa poszły za ciosem. Szybko zaczęły wypracowywać sobie przewagę (3:1, 7:3). Polki starały się walczyć, ale dominacja hiszpańskiej pary stawała się coraz wyraźniejsza (11:6). Gra punkt za punkt to było za mało, aby Wojtasik i Kociołek mogły liczyć na odwrócenie losów seta i doprowadzenie do tie-breaka. W końcówce na piasku dominowały rywalki, które pewnie triumfowały 21:13, eliminując Polki z dalszej rywalizacji.

Wojtasik/Kociołek POL – Liliana/Elsa ESP 0:2
(19:21, 13:21)