Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Cancun: Porażka z Brazylijkami wyeliminowała Kociołek i Wojtasik

WT Cancun: Porażka z Brazylijkami wyeliminowała Kociołek i Wojtasik

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik niestety nie zdołały awansować do 1/8 finału turnieju World Tour w meksykańskim Cancun. Polki walczyły o awans z brazylijską parą Ana Patricia/Rebecca i uległy rywalkom w tie-breaku. Biało-czerwone kończą udział w pierwszym turnieju z trzech, które odbędą się w tej miejscowości, na miejsca 17-24, z jednym zwycięstwem i dwoma porażkami na koncie.

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, które w rozgrywkach grupowych odniosły jedno zwycięstwo i jedną porażkę, awansowały do fazy play-off turnieju World Tour w Cancun. Polki w walce o awans do 1/8 finału wpadły na brazylijską parę Ana Patricia Silva Ramos/Rebecca Cavalcanti Barbosa Silva.

Mecz dobrze rozpoczął się dla naszych reprezentantek, które szybko wyszły na prowadzenie 10:7, jednak na przerwie technicznej miały już tylko punkt przewagi. Potem do głosu doszły Canarinhes, które przejęły inicjatywę i wyszły na prowadzenie. Polki próbowały do końca gonić i odrabiać straty, uległy jednak rywalkom 19:21.

Błędów z pierwszego seta nasze siatkarki uniknęły w drugim. Kociołek i Wojtasik i tym razem wypracowały sobie przewagę, tym razem jednak grały uważnie i nie dały się dogonić rywalkom. Polki wygrały dość wyraźnie do 16, doprowadzając do tie-breaka. W nim inicjatywa należała zdecydowanie do Brazylijek. Biało-czerwone nie potrafiły już odnaleźć rytmu gry i wrócić do swojej siatkówki. Ana Patricia i Rebecca wygrały wysoko 15:6 i to one zagrają w dalszej części turnieju.