Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > LN M: Zwycięstwo Włoch z Bułgarią, Słowenia po horrorze lepsza od Kuby

LN M: Zwycięstwo Włoch z Bułgarią, Słowenia po horrorze lepsza od Kuby

Reprezentacja Włoch wygrała z Bułgarią 3:0 w kolejnym meczu Siatkarskiej Ligi Narodów. Bułgarzy jedynie w pierwszej partii postawili opór swoim rywalom. W dwóch pozostałych nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, była to ich siódma porażka w tych rozgrywkach. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego zajmują drugie miejsce w tabeli. W kolejnym meczu Słowenia po zaciętym i emocjonującym meczu okazała się być lepsza od Kuby.

Złe dobrego początki

Początek należał do Bułgarów, po asie Simeona Nikołowa o czas poprosił włoski trener (9:5). Włosi mieli problem ze skończeniem ataku. Po obu stronach siatki nie brakowało błędów (15:11). Sytuacja odmieniła się dopiero przy zagrywkach Bottolo (19:18). Końcówka grana była punkt za punkt. W grze na przewagi obie drużyny nie ustrzegły się błędów. Autowy atak Petkowa zakończył seta.

Otwarcie drugiego seta było wyrównane. Z czasem Bułgarzy zaczęli popełniać błędy (6:9). Coraz pewniej punktował Bottolo. Ze zmiennym szczęściem punktował Asparuchow. Mimo dobrej gry blokiem Bułgarzy nie byli w stanie odrobić strat. Ostatnie punkty dla Włochów padały po błędach w polu zagrywki rywali.

Po asie Sanguinettiego Włosi prowadzili 4:2. Bułgarzy nie byli w stanie zniwelować strat. Stopniowo dystans zaczął rosnąć. Gdy asa dołożył Bottolo było już 11:7. W bułgarskich szeregach mnożyły się błędy. W końcówce swoją drużynę starał się poderwać Antow. Po ataku Moscy Włosi mieli piłki setowe. Dwóch z nich reprezentanci Włoch nie wykorzystali, dopiero po czasie dla swojego szkoleniowca skutecznie zaatakował Bottolo.

Bułgaria – Włochy 0:3
(25:27, 20:25, 21:25)

Bułgaria: S. Nikołow (6), Asparuchow (3), Grozdanow (8), Tatarow (7), Dimitrow (3), Petkow, Bożyłow (libero) oraz Karjagin (1), Walachinow (3), Antow (8), Naczew (2)
Włochy: Recine (1), Sbertoli, Sanguinetti (8), Bovolenta (1), Mosca (8), L. Porro (8), Lauenzano (libero) oraz P. Porro, Bottolo (15), Cortesia, Gironi (6), Rinaldi

Wyrównana gra gospodarzy z Kubą

Po asie Cebulja Słoweńcy prowadzili 5:2. W kolejnych akcjach Słoweńcy nie tylko wciąż wywierali presję zagrywką, ale również kończyli kolejne ataki. Gdy zablokowany został Sanchez, interweniował kubański trener (9:14). Raz za razem punktował Simon, jednak Kubańczycy wciąż nie potrafili wyeliminować ze swojej gry błędów (16:22). Goście walczyli do końca, obronili piłkę setową. Thondike psując zagrywkę dał ostatni punkt Słoweńcom.

W drugiej partii sytuacja na boisku odwróciła się i po bloku na Sternie to Kuba prowadziła 6:1. Serię przy zagrywkach Yanta przerwał dopiero Kozamernik (7:2). Swoje akcje kończył Sanchez i goście pozostawali na prowadzeniu. Z czasem gospodarze poprawili swoją grę i dystans zaczął topnieć (14:11). Coraz pewniej punktował Cebulj. To jednak nie wystarczyło. Kubańczycy skutecznie ustawiali blok i po ataku Concepciona mieli kolejne piłki setowe. Drugą z nich wykorzystał Yant.

Słoweńcy przejęli inicjatywę, ale nie na długo

Z nową energią w trzeciego seta weszli gospodarze. Szybko jednak przez własne błędy stracili całą przewagę (11:11). W dalszej fazie seta wynik oscylował wokół remisu, nie brakowało pomyłek. Dopiero w końcówce przy zagrywkach Pajenka Słoweńcy zaliczyli serię, odskakując na 23:19. Ostatni punkt, podobnie jak w pierwszej odsłonie, padł po zepsutej zagrywce Kubańczyków.

Otwarcie seta numer cztery był zacięte, ale stopniowo na prowadzenie zaczęli wychodzić gospodarze. Ataki Yanta i Lopeza zniwelowały dystans (7:10, 9:10). Kubańczycy poprawili swoją grę i po asie Sancheza to oni prowadzili 14:12. Słoweńcy wzmocnili zagrywkę i bez większych problemów odrobili straty. Po asie Cebulja wynik wyrównał się (19:19). Końcówka była niezwykle zacięta (23:21, 23:24). Atak Yanta po bloku w aut doprowadził do walki na przewagi. Po dotknięciu siatki po ataku Sterna Kubańczycy doprowadzili do tie-breaka.

Od początku piątego seta to Słoweńcy pozostawali na prowadzeniu. Kubańczycy starali się walczyć, jednak tym razem nie zdołali odwrócić biegu seta. Ostatni punkt padł po tym, jak obroniona przez Kozamernika piłka wpadła w boisko Kubańczyków.

Kuba – Słowenia 2:3
(22:25, 25:20, 21:25, 31:29, 8:15)

Kuba: B. Sanchez (9), Concepcion (13), Thondike (2), Simon (13), Lopez (19), Yant (20),  Garcia (libero) orz Mergarejo (1), Taboada
Słowenia: Stern (21), Pajenk (11), Kozamernik (14), Ropret (3), Urnaut (11), Cebulj (17), Kovacić (libero) oraz Stern, Mujanović (1)