Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Trzeci tytuł mistrzowski Joanny Wołosz

Włochy K: Trzeci tytuł mistrzowski Joanny Wołosz

W tegorocznym finale mistrzostw Włoch naprzeciw siebie stanęły dwie Polki. Joanna Wołosz miała na swoim koncie już dwa złote medale Serie A, natomiast Malwina Smarzek-Godek jeszcze nie miała okazji zawiesić włoskiego krążka na szyi. Imoco przyjechało do Novary zamknąć rywalizację, a gospodynie miały plan jej przedłużenia. Górą okazała się ekipa naszej reprezentacyjnej rozgrywającej.

Po prawdziwej bitwie w Conegliano wydawało się, że drugi mecz może być jeszcze bardziej zacięty, a Novara ma szansę na przedłużenie rywalizacji. Początek spotkania wskazywał właśnie na takie rozstrzygnięcie, ale dwa sety wystarczyły, aby Imoco złamało opór rywalek i po dwóch partiach na przewagi, dwie następne rozstrzygnęły się wyraźnie na korzyść Paoli Egonu i jej koleżanek.

W pierwszym secie szybko przewagę osiągnęły gospodynie i równie szybko na tablicy pojawił się remis 10:10. Później znów podopieczne Stefano Lazariniego odskoczyły na kilka punktów i utrzymywały dystans. Wydawało się, że spokojnie dociągną zwycięstwo w secie, ale od czego Imoco ma Egonu? Reprezentantka Włoch swoimi atakami doprowadziła do piłki setowej dla gości (24:23). Siatkarki z Conegliano poszły za ciosem i choć o zwycięstwie decydowała gra na przewagi, to gościom udało się wygrać 31:29.

Co nie udało się w pierwszej odsłonie, to wyszło siatkarkom Lazariniego w drugiej. Nieco lepiej rozpoczęły ją co prawda siatkarki Imoco, ale w środkowej fazie to Igor Gorgonzola prowadził 18:15. Joannie Wołosz i jej koleżankom udało się szybko zniwelować tę przewagę, ale końcówka należała do gospodyń, które wygrały 26:24.

Na tym się w zasadzie zakończyła walka zespołu Malwiny Smarzek-Godek o złoto. Trzeci set był najbardziej jednostronny i w żadnym momencie zwycięstwo Imoco nie podlegało dyskusji. Goście wygrali 25:18 i byli już tylko o jedną partię od mistrzostwa. Czwarta odsłona była ostatnim akcentem tegorocznych finałów. Siatkarki z Conegliano wygrały 25:22, ale przez cały set utrzymywały bezpieczny dystans i nie było widać zagrożenia ze strony Novary.

Dla Imoco tegoroczne zwycięstwo jest trzecim tytułem z rzędu. Co prawda w zeszłym sezonie siatkarki z Conegliano nie zdobyły złotych medali, ale nie zdobył ich również nikt inny, ponieważ z powodu pandemii rozgrywki nie zostały dokończone.

Igor Gorgonzola Novara – Imoco Volley Conegliano 1:3
(29:31, 26:24, 18:25, 22:25)

Novara: Chirichella (8), Smarzek (11), Daalderop (12), Washington (2), Hancock (5), Bosetti (12), Sansonna (libero) oraz Bonifacio (7), Herbots (5), Zanette (1), Taje’, Populini i Battistoni
Imoco: Sylla, Fahr (2), Egonu (35), Hill (12), De Kruijf (6), Wolosz (2), De Gennaro (libero) oraz Adams (15), Folie (10), Gennari, Caravello (libero) i Eckl