Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > BPT Futures Warszawa: Wachowicz i Radelczuk zawalczą o medale

BPT Futures Warszawa: Wachowicz i Radelczuk zawalczą o medale

Aleksandra Wachowicz i Julia Radelczuk meldują się w strefie medalowej. Na drodze do półfinału Polkom stanęły Czeszki – Pavelkova K./Pavelkova A. Mniej doświadczone przeciwniczki nie sprostały jednak wyzwaniu. Po dwóch szybkich setach zapisanych na konto biało-czerwonych, reprezentantki Polski mogą świętować dalej czyste konto i awans do najlepszej czwórki turnieju.

SIOSTRZANY DUET Z CZECH

Jedyne niepokonane w stawce reprezentantki Polski, Aleksandra Wachowicz i Julia Radelczuk, dobrą postawą w fazie grupowej wywalczyły bezpośredni awans do ćwierćfinałów. Sukces Polek przypieczętowała wygrana nad Norweżkami. O strefę medalową przyszło biało-czerwonym zawalczyć z siostrzanym duetem z Czech – Pavelkova K./Pavelkova A. Przeciwniczki grupę C ukończyły na drugim miejscu. Nie przyszło im się jednak spotkać z polskim duetem – Łodej/Okła, który zakończył zmagania w pierwszej rundzie. Następnie reprezentantki Czech w rundzie 12 pokonały Estonki – Hollas H./Remmelg, pewnie meldując się w 1/8 finałów.

SZYBKA PRZEPRAWA POLEK

Dwa błyskawicznie rozegrane sety wystarczyły Polkom do kolejnego awansu. Od początku spotkania lepiej wyglądały na boisku, czego dowodem była wysoka skuteczność w ataku. W przeciwieństwie do Czeszek, skutecznie wystrzegały się niepotrzebnych pomyłek. Szybko objęte prowadzenie całkowicie podcięło skrzydła oponentkom (8:3). W kolejnych minutach przewaga biało-czerwonych stale rosła (16:5). Seriami tracone punkty nie były dobrą prognozą przed drugą częścią spotkania. Pierwsza bowiem zakończyła się rezultatem – 21:9 na korzyść reprezentantek Polki.

W drugim secie Czeszki podjęły rękawice i starały się nawiązać wyrównaną walkę. Ta sztuka im się nie udała, a przewaga Polek stale wynosiła ok. 4-6 punktów (8:4, 16:12). Wynik spotkania nieudanym blokiem zamknęła Anna Pavelkova, dając gospodyniom wygraną – 21:15.

Aleksandra Wachowicz zdobyła łącznie 15 punktów (3 asy, 3 bloki). Julia Radelczuk punktowała 12 razy (2 asy). Wśród rywalek skuteczniejsza okazała się Anna Pavelkova, która zapisała na swoim koncie 9 punktów. Zwycięstwo daje Polkom awans do strefy medalowej. W niej z taką dyspozycją będą jednymi z murowanych faworytek do złota.

Wachowicz/Radeluczk (POL) – Pavelkova K./Pavelkova A. (CZE) 2:0
(21:9, 21:15)