Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Szukaliśmy najlepszych rozwiązań

Vital Heynen: Szukaliśmy najlepszych rozwiązań

fot. Patryk Głowacki

– Napisałem wczoraj wiadomość do moich graczy, że strasznie za nimi tęsknię. Dodałem, że chcę już zacząć trenować – mówi po uzgodnieniu z PZPS warunków nowego kontraktu Vital Heynen. – Wszyscy w Polsce wiedzą, dlaczego jesteśmy razem i dlaczego w razie konieczności będziemy siedzieć razem pięć tygodni w kwarantannie. Jeśli będzie taka potrzeba, zrobię to, ponieważ chcemy zdobyć medal – dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Nie mogę nie zapytać o „kontrowersyjną” stronę kontraktu. Czy trudno było wypracować finansowe porozumienie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej?Vital Heynen:Zabawną rzeczą jest to, że muszę odpowiedzieć „nie”. To nie było trudne. W czasie negocjacji nie było nawet chwili, w której one by „utknęły”. Szukaliśmy najlepszych rozwiązań. Rozmawiałem z Jackiem Sękiem i Jackiem Kasprzykiem. Obiecałem, że jak zwykle dam im pudełko czekoladek kiedy się spotkamy, ponieważ wszystko przebiegło miło.

Wiele osób uznało, że chcesz podwyżki w czasie kryzysu. Pytali się, czy to w porządku.

– Sytuacja jest bardzo trudna i zarówno ja, jak i federacja się w tym zgadzamy. Zawsze ciekawie jest szukać rozwiązań, dzięki którym ja czuję się szanowany i dzięki którym prezes w późniejszym okresie może obronić swoje decyzje. Zastanawialiśmy, jak najlepiej postąpić, by wszyscy zgodzili się na zaproponowane rozwiązanie. To było ważne. Nie chodziło o to, że chciałem się wzbogacić. Naprawdę, nie chciałem wziąć pieniędzy z Polski, która walczy z koronawirusem, zapewniam.

Powiedziałeś, że chcesz zgromadzić siatkarzy w Spale na początku czerwca. Jak duża to będzie grupa?

– Nie wiem, ilu będzie mogło wyjść z domów. Nawet nie wiem, czy będę mógł wjechać do kraju! Na ten moment ciągle jesteśmy w sytuacji, w której musimy rozegrać Ligę Narodów. Nie jest oficjalnie odwołana. Jeśli się odbędzie, sprawa jest prosta – będę pracował z osiemnastoma zawodnikami. Jeśli jej nie będzie, porozmawiam z moimi graczami, sztabem i ustalimy plan. Doszły mnie słuchy, że na początku maja będzie informacja o Lidze Narodów. Mam nadzieję, że pojawi się w poniedziałek.

Czy rozmawiałeś z innymi reprezentacjami na temat ewentualnych meczów towarzyskich?

– W tym momencie jest na to za wcześnie. Najpierw trzeba się skoncentrować na własnym zespole. Sytuacja nie jest najbardziej szczęśliwa. Wyjazd do ośrodka szkoleniowego, siedzenie w pokoju, dostawanie do niego posiłków i życie tylko dla dwóch godzin treningów w grupie sześciu osób nie jest moją ulubioną wizją obozu przygotowawczego.

Przełożenie igrzysk o rok nie zmienia planów. W Tokio gracie o złoto, tak?

– Tyle razy już to mówiłem. Mój początkowy plan zakładał, że powoli przestanę mówić o złotym medalu, bo to dla ludzi robi się nudne. Wszyscy w Polsce wiedzą, dlaczego jesteśmy razem i dlaczego w razie konieczności będziemy siedzieć razem pięć tygodni w kwarantannie. Jeśli będzie taka potrzeba, zrobię to, ponieważ chcemy zdobyć medal. Co do koloru – to jasne, jaki wybieramy. Każdy marzy o złocie.

Cały wywiad Sary Kalisz w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę