Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Będziemy stawać się lepszą drużyną

Vital Heynen: Będziemy stawać się lepszą drużyną

fot. Piotr Sumara - pzps.pl

– Plan jest prosty. Mamy zarezerwowane Zakopane i Spałę. Spotkamy się razem i zobaczymy, jak zawodnicy zareagują na moje pomysły. Spróbujemy nie robić tego samego, co wcześniej. Zobaczymy, którą drogą pójdziemy w stronę  igrzysk. Będziemy się uczyć, poprawiać się i stawać się lepszą drużyną – powiedział Vital Heynen, trener reprezentacji Polski.

Za Vitalem Heynenem już trzy lata pracy z reprezentacją Polski. Przez ten okres sięgnął między innymi po mistrzostwo świata, medale w Lidze Narodów i mistrzostwach Europy. Właśnie triumf w czempionacie globu miał największy wpływ na belgijskiego szkoleniowca. – Zwykle mówię, że się nie zmieniłem, ale to nie prawda, bo każdy zmienia się przez lata. Myślę, że największą zmianą jaką widzę jest satysfakcja z wygrania mistrzostwa świata, nie na takiej zasadzie, że jesteśmy najlepsi, ale dla trenera to jedno z największych osiągnięć. Zawsze będę pamiętał te mistrzostwa. Jeśli jestem w złym nastroju, to zaczynam o nich myśleć, a wtedy się uśmiecham – powiedział Vital Heynen.W trakcie mistrzostw świata w 2018 roku Polacy byli już jedną nogą poza turniejem, ale potrafili się odrodzić, a następnie w walce o medale pokonać Amerykanów i Brazylijczyków. – To turniej, o którym będzie się pisało w książkach. Już prawie cię w nim nie ma, przeżywasz kryzys, ale wychodzisz z niego i grasz wspaniały półfinał, potem finał, który nie jest łatwy, ale mniej trudny. To był jeden z najlepszych okresów w moim życiu, jeśli chodzi o siatkówkę. Myślę, że to może być droga do wygrania czegoś jeszcze – przyznał trener biało-czerwonych.

Na początku współpracy z Belgiem zawodnicy podkreślali, że muszą się przyzwyczaić do barwnej osobowości Heynena, ale z czasem się to udało. – Przyszedł gość z Belgii, który był lekko inny niż poprzedni trenerzy w zachowaniu, mówieniu, działaniu, robieniu inaczej. Zawodnicy, trenerzy i sztab musieli się dotrzeć. Myślę, że z czasem było coraz lepiej. W drugim sezonie widziałem, że kontynuujemy ten proces i na koniec lata podczas Pucharu Świata byłem pewny, że byliśmy drużyną. Trzeci rok to potwierdzenie, bo kiedy przyjechaliśmy do Spały, czuliśmy, że dobrze być znowu ze sobą – stwierdził Heynen.

W tym roku kluczową imprezą będą igrzyska olimpijskie. Polacy celują na nich w medal, najlepiej ten z najcenniejszego kruszcu. Poprzedzi je Liga Narodów, która odbędzie się w „bezpiecznej bańce”. Szkoleniowiec już zastanawia się nad tym, aby jak najlepiej przygotować drużynę do zmagań w Japonii. – Plan jest prosty. Mamy zarezerwowane Zakopane i Spałę. Spotkamy się razem i zobaczymy, jak zawodnicy zareagują na moje pomysły. Spróbujemy nie robić tego samego, co wcześniej. Zobaczymy, którą drogą pójdziemy w stronę  igrzysk. Będziemy się uczyć, poprawiać się i stawać się lepszą drużyną. Najważniejsze będzie przygotowanie zespołu do igrzysk – zakończył Vital Heynen.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę