Strona główna » UPCN Voley powalczy o ósme mistrzostwo Argentyny

UPCN Voley powalczy o ósme mistrzostwo Argentyny

fivb.com, inf. własna

fot. upcn-voley

Argentyński gigant UPCN Voley odwrócił swoją półfinałową serię przeciwko UVT Voley i po raz dziesiąty w historii klubu awansował do finału ligi narodowej.

Po przegranym w sobotę pierwszym meczu z serii do trzech zwycięstw z UVT, siedmiokrotni mistrzowie Argentyny wrócili silniejsi, aby wygrać kolejne dwa mecze w ciągu dwóch dni i zapewnić sobie miejsce w finale. Zwycięstwo w serii zostało zakończone we wtorek, kiedy UPCN wygrał 3:0 (25:17, 25:18, 25:22) z debiutującym UVT.

Dobry występ zanotował środkowy Pablo Guzman. Poprowadził on UPCN do zwycięstwa z 18 punktami, wliczając w to trzy asy i dwa bloki. 32-letni Guzman, brązowy medalista Klubowych Mistrzostw Świata, był członkiem reprezentacji Argentyny w 2015 roku i może ponownie pojawić się w składzie nadchodzącej Siatkarskiej Ligi Narodów FIVB w 2021 roku.

Oprócz Guzmana, najskuteczniejszymi graczami UPCN byli: Manuel Armoa, który zanotował 13 punktów z 11 atakami i dwoma blokami oraz Leandro Pinheiro, który zdobył dziewięć punktów (sześć ataków, dwa asy i jeden blok).

W finale, który zostanie rozegrany w serii do trzech zwycięstw w San Juan, UPCN zmierzy się z Ciudad Voley. Ciudad wyeliminował Obras de San Juan dzięki zwycięstwom w obu meczach półfinałowych. Finały rozpoczną się w czwartek i mogą trwać do 8 kwietnia, jeśli rozegranych zostanie wszystkie pięć spotkań.

PlusLiga

  • PlusLiga. Wojna nerwów w Gdańsku, ale komplet punktów zostaje u gospodarzy

    PlusLiga. Wojna nerwów w Gdańsku, ale komplet punktów zostaje u gospodarzy

  • Jurajscy w grze o przełamanie. Po blamażu odnowę przyniesie hit w Warszawie?

    Jurajscy w grze o przełamanie. Po blamażu odnowę przyniesie hit w Warszawie?

  • PlusLiga. Skra zatrzymała kolejnego gracza!

    PlusLiga. Skra zatrzymała kolejnego gracza!