Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22 K: Niepokonane Polki wygrały swoją grupę

ME U-22 K: Niepokonane Polki wygrały swoją grupę

Patrycja Jundziłł i Melania Marcinowska wygrały trzeci swój mecz w mistrzostwach Europy siatkarek plażowych do lat 22 i z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w grupie. Po pokonaniu rywale z Litwy Polki awansowały już bezpośrednio do 1/8 finału. Biało-czerwone teraz będą czekać na przeciwnika, którego wyłonią baraże i o awans do ćwierćfinału zagrają w sobotę po południu.

Melania Marcinowska i Patrycja Jundziłł wygrały swoje dwa pierwsze mecze grupowe w czwartek, pokonując kolejno rywalki ze Słowacji i Austrii. Taki sam bilans miału Litwinki Aine Raupelyte i Ariana Rudkovskaja. Piątkowy mecz decydował więc o pierwszym miejscu w grupie G.

Siatkarki z Litwy już na początku meczu potwierdziły, że będą wymagającym rywalem i chyba najlepszym duetem, z jakim Polkom przyszło się zmierzyć w grupie G. Zacięta walka punkt za punkt trwała dość długo, ostatecznie wyniki seta rozstrzygały się w samej końcówce. Tę na przewagi wygrały biało-czerwone, które zachowały nieco więcej sił i zimnej krwi (26:24).

W drugim secie Jundziłł i Marcinowska poszły za ciosem. Szybko odskoczyły rywalkom i potem wykorzystując ich błędy powiększały swoją przewagę. W pewnym momencie Litwinki już chyba pogodziły się z porażką i nasze reprezentantki wygrały tego seta wysoko do 13, a całe spotkanie 2:0. To dało im pierwsze miejsce w grupie G i bezpośredni awans do 1/8 finału mistrzostw Europu do lat 22.