Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME U-17: W gr. I punktowali faworyci, w gr. II coraz ciekawiej

ME U-17: W gr. I punktowali faworyci, w gr. II coraz ciekawiej

Za nami drugi dzień rywalizacji w mistrzostwach Europy minikadetów. W pierwszej grupie kolejne zwycięstwa na swoim koncie zanotowały reprezentacje Rosji i Słowenii, które mają komplet punktów. W drugiej grupie pierwszą wygraną odnieśli reprezentanci Polski, a Czesi ulegli reprezentacji Serbii. Pierwszej porażki doznali Włosi, którzy musieli uznać wyższość Bułgarów.

Rosjanie w drugim dniu rywalizacji pokonali zespół narodowy Łotwy 3:1. W pierwszym secie siatkarze Sbornej dali się zaskoczyć rywalom. Ci zbudowali sobie na początku kilka punktów przewagi, co pozwoliło nabrać im pewności siebie. Mimo że set zakończył się po walce na przewagi, to więcej zimnej krwi zachowali Łotysze.

To było jednak wszystko, na co było stać reprezentantów Łotwy. W kolejnych trzech setach Rosjanie zagrali już dużo pewniej, narzucając swój rytm gry, a w efekcie wygrali trzy kolejne partie i całe spotkanie.

Rosja – Łotwa 3:1
(27:29, 25:17, 25:13, 25:17)

Drugą wygraną bez straty seta odnotowali siatkarze Słowenii. Dziś pokonali reprezentację Turcji, jednak zwycięstwo przyszło im dużo trudniej niż w pierwszym meczu z Albanią. We wszystkich trzech setach Słoweńcy musieli się mocno napracować, szczególnie w drugim, który zakończył się po walce na przewagi. 16 punktów dla zwycięzców zdobył Miha Okorn, zaś 13 dołożył Luka Marovt.

Słowenia – Turcja 3:0
(25:22, 28:26, 25:22)

Zaledwie 53 minuty trwało spotkanie Albanii i Belgii. Najsłabsi w tej grupie reprezentanci Albanii nie mieli żadnych argumentów w rywalizacji z Belgami. Dość powiedzieć, że w przeciągu całego meczu Albańczycy zdobyli w sumie zaledwie 23 punkty. Najwięcej punktował Eliot De Vleeschhauwer – 15 „oczek.”

Albania – Belgia 0:3
(7:25, 12:25, 4:25)

W grupie II pierwsze zwycięstwo odnieśli reprezentanci Polski, którzy pokonali Austriaków 3:1. Więcej o tym spotkaniu przeczytacie TUTAJ.

Polska – Austria 3:1
(25:27, 25:15, 25:15, 25:17)

Serbowie zrehabilitowali się za porażkę z Austriakami i w drugim dniu turnieju pokonali bez straty seta zespół narodowy Czech. 21 punktów dla zwycięzców zdobył Ignjat Dopudj. Serbowie okazali się lepsi od swoich rywali nie tylko w ataku, ale również zdominowali ich blokiem i zagrywką. Z kolei czeski zespół popełnił aż 26 błędów.

Czechy – Serbia 0:3
(21:25, 20:25, 18:25)

Włosi po wygranej nad Polakami skomplikowali sobie sytuację przegrywając dzisiaj z Bułgarami. Jedynie w trzecim secie przekroczyli granicę 20 punktów. Zdecydowanym atutem bułgarskiej ekipy była dzisiaj zagrywka (8 asów). Włosi oddali rywalom więcej punktów po swoich błędach.

Bułgaria – Włochy 3:0
(25:19, 25:18, 25:22)