Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tytus Nowik: Myśleliśmy że czołówka będzie inna

Tytus Nowik: Myśleliśmy że czołówka będzie inna

fot. FIVB

Kilkanaście dni temu reprezentacja Polski U-19 prowadzona przez Michała Bąkiewicza wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w Teheranie. MVP całego turnieju został wybrany Tytus Nowik, który za niespełna dwa tygodnie rozpocznie wspólnie z drużyną SMS PZPS Spała rywalizację na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. – Byliśmy zgrani, dobrze skomunikowani i zagraliśmy bardzo dobry turniej, ale teraz czas na 1. ligę – powiedział przyjmujący biało-czerwonych.

 Po wywalczeniu złotego medalu mistrzostw świata U-19 wzięliście udział we wspaniałym powitaniu i celebracji sukcesu w TAURON Arenie w Krakowie. Chyba lepszego świętowania tego sukcesu nie mogliście sobie wymarzyć?

Tytus Nowik:To prawda. Byliśmy bardzo zaskoczeni, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zostaliśmy bardzo miło nas przywitani i cieszymy się, że tak bardzo doceniono nasz sukces. 

Jak podsumowałby pan cały turniej w Teheranie?

– Na pewno to były trudne mistrzostwa. Do tego na trudnym terenie i w trudnych okolicznościach. Koronawirus cały czas tam panuje. Musieliśmy zwracać szczególną uwagę na wszystkie obostrzenia. Jeśli chodzi o samą organizację, to należy przyznać, iż była bardzo dobra. Mecze stały na wysokim poziomie. Najważniejsze, że daliśmy radę i możemy cieszyć się ze złotego medalu. 

Które spotkanie było najtrudniejsze podczas tego czempionatu?

– W mojej opinii półfinałowy z Iranem. Uważam, że do finałowego spotkania podeszliśmy bardzo pewnie. Pokazaliśmy swoją wyższość już od samego początku. To nam bardzo pomogło. Półfinałowe spotkanie z Irańczykami było zacięte, ale towarzyszyła nam ogromna chęć zwycięstwa. Świetnie poradziliśmy sobie mentalnie. 

Co było kluczem do najwyższego stopniu podium?

– Myślę, że to jakim byliśmy zespołem. Byliśmy zgrani, dobrze skomunikowani i zagraliśmy bardzo dobry turniej. Uważam, że każdy zawodnik z naszej drużyny zagrał bardzo dobry turniej.

Czy wynik któreś drużyny był dla was zaskoczeniem? Może niespodziankę sprawiły zespoły, które stanęły razem z wami na podium?

– Szczerze mówiąc, myśleliśmy że czołówka będzie inna. Na pewno widzieliśmy naszą drużynę na pierwszym miejscu. Czuliśmy, że jesteśmy silną ekipą. W związku z tym jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się zrealizować nasz cel. Zaskoczeniem na pewno jest brak Włochów na podium. Przed turniejem zakładaliśmy, że mogą być w najlepszej trójce mistrzostw. 

Za dużo czasu nie macie na odpoczynek i celebrację sukcesu. Za kilka tygodni kibice będą oglądać pan, jak również kolegów na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Pan rozpoczyna nowy rozdział w SMS PZPS Spale.

– Tak. Po sezonie spędzonym we Wrocławiu zdecydowałem się przenieść na ostatni rok do Spały. Tam będę kontynuował swoją dalszą przygodę z 1. Ligą oraz kończył szkołę średnią.

Autorem wywiadu jest Katarzyna Porębska – tauron1liga.pl

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę