Chiaka Ogbogu w sezonie 2025/2026 wróci do ligi tureckiej. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych, która ma na swoim koncie mistrzostwo i wicemistrzostwo olimpijskie, ponownie zagra w Vakifbanku Stambuł. Ogbogu reprezentowała już barwy klubu w latach 2021-2024.
Wielki powrót
Chiaka Ogbogu to niezwykle doświadczona środkowa, która karierę siatkarską rozpoczynała w 2014 roku, w Teksasie. W 2017 roku zawodniczka opuściła Stany Zjednoczone, a w kolejnych latach zbierała doświadczenie w lidze włoskiej, tureckiej oraz polskiej TAURON Lidze. Podczas sezonu 2018/2019 Chiaka Ogbogu reprezentowała barwy Chemika Police z którym wywalczyła Puchar Polski. W swoim dorobku środkowa ma także mistrzostwo Włoch oraz puchar i superpuchar Włoch, po który sięgnęła w trakcie gry w Prosecco Doc Imoco Conegliano.
Przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 Chiaka Ogbogu przeniosła się do ligi tureckiej i najpierw dołączyła do Eczacibasi Stambuł. Już w kolejnych rozrywkach reprezentowała barwy Vakifbanku. Przez trzy lata gry w tej drużynie, oprócz medali w krajowych rozgrywkach, Ogbogu dwukrotnie sięgała także po złoty medal Ligi Mistrzyń oraz trzy medale Klubowych Mistrzostw Świata. W sezonie 2024/2025 Amerykanka zdecydowała się na zmianę klubu. Jednak rozbrat z Vakifbankiem Stambuł nie trwał długo i po krótkiej przygodzie w lidze amerykańskiej oraz portorykańskiej Ogbogu wraca do Turcji.
Walczyć o najwyższe cele
Vakifbak Stambuł chce w nadchodzących rozgrywkach walczyć o najwyższe cele, nie tylko w krajowych rozgrywkach, ale również na arenie europejskiej. Włodarze klubu sukcesywnie odsłaniają skład drużyny, który ma realizować te cele. Chika Ogbogu to kolejna doświadczona siatkarka, która zagra w klubie. Już wcześniej Vakifbank informował między innymi o podpisaniu kontraktu przez Tijanę Bosković.
Zobacz również:
Liga Mistrzyń. Dzika karta za grube miliony. Turecki klub wkracza do gry