Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Wójtowicz: Lublin czekał na wielką siatkówkę bardzo długo

Tomasz Wójtowicz: Lublin czekał na wielką siatkówkę bardzo długo

fot. archiwum

Siatkarze LUK Politechniki Lublin w nowym sezonie będą beniaminkiem PlusLigi. O ich sukcesie i awansie do najwyższej ligi siatkarskiej w kraju mówi Tomasz Wójtowicz. – Od początku tego sezonu klub nakreślił konkretny cel, do którego drużyna konsekwentnie dążyła – przyznał w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Lublin doczekał się PlusLigi. Jest pan zaskoczony, że tak szybko?Tomasz Wójtowicz:Nie może być mowy o zaskoczeniu. Od początku tego sezonu klub nakreślił konkretny cel, do którego drużyna konsekwentnie dążyła. W każdym spotkaniu walczyła o zwycięstwo, choć wcale nie było łatwo. Cieszę się, że młody lubelski klub w wielkim stylu dołączył do siatkarskiej elity w kraju. Widać, że ostatnio siatkówka staje się coraz bardziej popularna. Dlatego tym bardziej wszyscy mamy powody do zadowolenia.

LUK Politechnika to bardzo młody klub, nie ma aż tak bogatej historii jak kojarzona z Lubelszczyzną Avia Świdnik, w której pan kiedyś grał.

To spora zmiana. Lublin czekał na wielką siatkówkę bardzo długo. Ostatnio ta dyscyplina na najwyższym poziomie obecna była już ponad 40 lat temu. To było jeszcze za czasów mojego taty, kiedy mieliśmy AZS Lublin w ówczesnej najwyższej lidze. Później przyszła kolej na Avię, która stała się przepustką do reprezentacji. Chciałbym, aby w niedalekiej przyszłości także klub ze Świdnika wywalczył awans do PlusLigi.

Zwycięstwo w TAURON 1. Lidze zdobyła dla Lublina tzw. armia zaciężna czyli zawodnicy, którzy niewiele mają wspólnego z tym miastem.

Obecnie bardzo ciężko znaleźć w drużynach wychowanków. Jest zupełnie inaczej, niż to było za moich czasów. Wtedy kluby prześcigały się w liczbie swoich siatkarzy i robiły wszystko, aby tak ich wykształcić, żeby jak najprędzej znaleźli drogę do reprezentacji. Dzisiaj stawia się na profesjonalizm zawodników. Dlatego mamy tak dużą rotację siatkarzy w poszczególnych klubach.

Rozmawiał: Jarosław Czępiński, więcej w serwisie dziennikwschodni.pl

źródło: dziennikwschodni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę