Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Pizuński: Spodziewamy się trudnego meczu

Tomasz Pizuński: Spodziewamy się trudnego meczu

fot. Artur Lawrenc - tauron1liga.pl

Przed beniaminkiem z Nowej Soli trudne zadanie. Podopieczni trenera Krzyśko w sobotę zmierzą się z wrocławianami. – Widać, że zespół jest mocny, z aspiracjami, głośno mówią, że chcieliby awansować. Spodziewamy się trudnego meczu, ale na pewno broni nie składamy – zapowiedział w rozmowie z Radiem Zachód Tomasz Pizuński, przyjmujący Astry Nowa Sól.

W ramach 27. kolejki I ligi mężczyzn MKST Astra Nowa Sól podejmie Chemeko-System Gwardię Wrocław. Nowosolanie w ostatniej kolejce przełamali serię porażek, wygrywając w Siedlcach 3:1. Teraz przed beniaminkiem znacznie trudniejszy przeciwnik. – Na pewno mocnymi stronami zespołu z Wrocławia jest doświadczenie niektórych zawodników. Mają zawodników z przeszłością plusligową i ogromne doświadczenie na parkietach I ligi. To będzie przeważało na ich korzyść. Poszczególne indywidualności też grają. Widać, że zespół jest mocny, z aspiracjami, głośno mówią, że chcieliby awansować. Spodziewamy się trudnego meczu, ale na pewno broni nie składamy – powiedział Tomasz Pizuński.Wrocławianie mają za sobą zwycięską serię. Ostatni mecz przegrali 4 lutego, od tej pory w sześciu spotkaniach z rzędu wygrali. We Wrocławiu Gwardia triumfowała 3:0. Mimo tego nowosolanie zapowiadają walkę w sobotę we własnej hali. – Na pewno jeżeli my będziemy grali swoją najlepszą siatkówkę, to przeciwnik będzie musiał się bardzo mocno natrudzić i postarać, żeby z nami wygrać. My na pewno musimy walczyć ze swoimi mankamentami związanymi z końcówkami, bo mamy z nimi problem w tym sezonie. Fizycznie nie czujemy się gorsi od żadnej z drużyn, ale coś jest takiego, że w końcówkach w nasze szeregi wkrada się w nasze szeregi niestabilność, niepewność. Chyba bardziej jest to na podłożu mentalnym niż fizycznym. Pracujemy nad tym. W ostatnim meczu potrafiliśmy przełamać końcówki na swoją korzyść, mam nadzieję, że w tym meczu będzie tak samo – zakończył Pizuński.

Chemeko-System Gwardia Wrocław walczy o jak najlepsze miejsce przed fazą play-off. Obecnie ma tyle samo punktów, co trzecia Visła. W zupełnie innej sytuacji są nowosolanie. Beniaminek znajduje się tuż ponad strefą spadkową i jeszcze nie jest pewny utrzymania w lidze.

źródło: opr. własne, zachod.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę